N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Nasi harcerze na obozie w Pogorzelicy. Obóz Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
424
1346
12407
44997
62305
6151406

Zbiórka odpadów - zawiadomienie o porzuconych oponach

Zbiórka odpadów - zawiadomienie o porzuconych oponach

Nie wyrzucaj zużytych opon! W ramach opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów można je oddać legalnie na PSZOK lub zostawić w serwisie opon przy zakupie nowych.

Zawiadomienie o porzuconych oponach

Do tutejszego Urzędu Gminy w dniu 09.06.2023 r. wpłynęło zawiadomienie o porzuconych oponach w miejscowości Jaszczurowa Wierchy. Na wniosek mieszkańców inspektorzy urzędu przeprowadzili oględziny terenu i stwierdzili, że przy drodze dojazdowej na terenie Gminy porzuconych zostało około 20 opon. Sprawa została zgłoszona na policję.

Niewiedza?

To, że opony znalazły się w tym miejscu świadczyć może o niewiedzy, gdzie takie odpady można zutylizować. Zużytych opon nie wolno wyrzucać do ogólnodostępnych kontenerów na śmieci. Składowanie opon na komunalnych wysypiskach śmieci jest zabronione, ponieważ stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego. Wyeksploatowane opony można przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się obok Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jaszczurowej. Można je oddać również do serwisu opon w przypadku zakupu nowego ogumienia. Odpady tego typu podlegają ewidencji, a następnie muszą zostać przekazane przez pracowników serwisu do utylizacji. Proces przekazania starego ogumienia do utylizacji jest każdorazowo potwierdzany na Karcie Przekazania Odpadu.

Od 50 do 500 zł mandatu

Osoby, które pozbywają się opon w niedozwolony sposób, np. wyrzucając je w lesie, przy drodze lub na polu, muszą liczyć się z karą. Kodeks wykroczeń przewiduje za zanieczyszczanie lub zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie od 50 do 500 zł mandatu. Ustawa o odpadach za gromadzenie śmieci poza miejscami wyznaczonymi pozwala straży miejskiej lub policji nałożyć mandat w wysokości od 20 do 500 zł.


Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023