N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
571
758
1329
3801
49563
5868857

Bangistan w Zagórzu

W Zagórzu i na stacji benzynowej w Jasczurowej przez dwa dni kręcono sceny do polsko-indyjskiej komedii sensacyjnej - filmu „Bangistan".

Na terenie Małopolski od dłuższego czasu trwają zdjęcia do filmu fabularnego produkcji polsko-indyjskiej „Bangistan", realizowane przy współpracy z Krakowską Komisją Filmową oraz Alvernia Studios. W głównych rolach zobaczymy gwiazdy indyjskiego kina Ritesha Deshmukh i Pulkita Samrat oraz polskich aktorów Tomasza Karolaka, Annę Wendzikowską, Martę Żmudę Trzebiatowską, Andrzeja Blumenfelda, Janusza Chabiora i Cezarego Pazurę.

Jest to pierwszy film powstający w koprodukcji polsko-indyjskiej. Indyjski bollywood jest jednym z największych producentów filmowych w Indiach i jednym z największych ośrodków produkcji filmowej na świecie. Premierę przewidziano na 2015 rok.

Część scen nagrywano na moście drogowym na rzece Skawie w Zagórzu, 24 i 25 sierpnia 2014 oraz na stacji benzynowej w Jaszczurowej (przy drodze krajowej nr 28). Most w Zagórzu stał się świadkiem filmowego poślizgu i kraksy samochodu policyjnego. Brali w niej udział kaskaderzy oraz aktorzy indyjscy. Na stacji benzynowej pojawili się już polscy aktorzy – Tomasz Karolak i Bilguun Ariunbaatar. Kręcono tu do późnych godzin wieczornych sceny przed grill barem. W ich trakcie aktorzy wyszli do publiczności, pojawiły się autografy, a p. Tomasz Karolak otrzymał pamiątkę z nad Jeziora Mucharskiego z rąk p. Teresy Chmielarz-Bryndza, inspektora ds. promocji Gminy Mucharz.

Gmina Mucharz i jej krajobrazy już po raz drugi w ostatnim czasie stały się filmową scenerią. W sierpniu 2010 roku kręcono tu zdjęcia do etiudy „Wierność" w reżyserii Darii Woszek. Tłem wydarzeń były stacja kolejowa w Skawcach, dworek Tetschlów w Jaszczurowej oraz most w Zagórzu. W śród aktorów biorących udział w zdjęciach byli: Radosław Krzyżowski (znany z serialu „Na dobre i na złe") oraz dwaj młodzi aktorzy (ratownicy z serialu „Przystań") Bartosz Gelner i Mateusz Janicki. Jak mówiła wtedy kierownik produkcji etiudy Pani Anna Zajączkowska – „specyfika i urok klimatu Mucharza są tak niepowtarzalne, że zdecydowaliśmy się na zdjęcia u Państwa". Także ekipa "Bangistanu" podkreślała znakomite walory krajobrazowe i przyrodnicze oraz świetne usytuowanie obiektów, na których przyszło im kręcić w naszej gminie.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy p. Markowi Grochowskiemu, kierownikowi produkcji ze strony polskiej, za informacje i umożliwienie wykonania fotografii na planach filmowych „Bangistan-u". (RK)

Bangistan w Zagórzu (foto R. Kadela)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023