N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
551
758
1309
3781
49563
5868837

Pożarnicze ABC...

W czwartek 27 marca 2014 r. w Domu Kultury w Jaszczurowej odbył się powiatowy etap „Ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom" w którym wzięli udział najlepsi uczestnicy konkursu z etapów gminnych.

W czwartek 27 marca 2014 r. w Domu Kultury w Jaszczurowej odbył się powiatowy etap „Ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom" w którym wzięła udział młodzież - najlepsi uczestnicy konkursu z etapów gminnych, w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na ziemi mucharskiej przywitał wszystkich obecnych gospodarz - Wójt Gminy Mucharz Pan Wacław Wądolny, życząc uczestnikom powodzenia w konkursie. Konkurs przebiegał w dwóch etapach – pierwszy polegał na rozwiązywaniu testu, natomiast druga część była ustna - uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania. W czasie gdy komisja oceniała prace, młodzież mogła zobaczyć wyposażenie samochodu typu GBA z OSP Mucharz oraz jak w praktyce wyglądają akcje strażackie. Pokaz przygotowali strażacy OSP Mucharz przy wsparciu JRG Wadowice.

Laureaci konkursu otrzymali z rąk: Starosty Wadowickiego Pana Jacka Jończyka, który jednocześnie pełni rolę Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach, Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach – mł bryg. Pawła Kwarciaka, druha Antoniego Kwarciaka oraz Wójta Gminy Mucharz Pana Wacława Wądolnego nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki sportowe z logo OTWP oraz dyplomy.

Finalistom etapu powiatowego gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim. Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Z wynikami konkursu można zapoznać się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach - tutaj. (UG Mucharz)

Ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej

(foto UG Mucharz, B. Szpila)

 


Etap gminny, 8.03.2014

W dniu 08 marca 2014 r. w remizie OSP Mucharz-Skawce młodzież i dzieci przystąpiły do gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Po wstępnych eliminacjach środowiskowych 30 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyło w konkursie na szczeblu gminnym.

W miłej atmosferze dzieci rywalizowały w trzech grupach wiekowych. Sprawdzone zostały wiadomości z wiedzy pożarniczej w formie testu a następnie najlepsi uczestnicy walczyli o miejsca odpowiadając na wylosowany zestaw pytań. Po podsumowaniu punktów, stosownie do swojej grupy wiekowej najlepsze miejsca zajęli następujący uczniowie:

Szkoła podstawowa

  • 1. Mateusz Kopeć - Jaszczurowa
  • 2. Mikołaj Mosór - Jaszczurowa
  • 3. Maksymilian Zalewski - Jaszczurowa

Gimnazjum

  • 1. Elżbieta Mnich – Mucharz
  • 2. Karolina Szczygieł – Skawce
  • 3. Mateusz Flaka – Jaszczurowa

Ponadgimnazjalne

  • 1. Mateusz Pawlik – Koziniec
  • 2. Piotr Pawlik – Koziniec
  • 3. Łukasz Bednarczyk - Jaszczurowa

Organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Związku OSP RP w Mucharzu przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nad porządkiem i właściwym przebiegiem konkursu czuwał Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP dh Witold Wata, dh. Paweł Fortuna-Komendant Gminny, dh Roman Kopeć-Naczelnik OSP Jaszczurowa, dh. Dariusz Dyrcz -Prezes OSP Koziniec - Centrum.

Gościem honorowym turnieju był Wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny który wręczył nagrody uczestnikom ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do gminnego turnieju bardzo przyczynił się Gminny Ośrodek Kultury którego pracownicy przygotowali ciepły posiłek dla uczestników za co Zarząd OSP składa serdeczne podziękowania dla Pani Jolanty Siemieniec i Pani Barbary Mosór.

Laureaci trzech pierwszych miejsc będą uczestniczyć w turnieju powiatowym który odbędzie się 27.03.2014r , a gospodarzem i współorganizatorem tegorocznego turnieju jest Gmina Mucharz. (Komendant Gminny dh. Paweł Fortuna)

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023