N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

GOKiC Mucharz

100 lat niepodległości

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
379
1131
6542
8793
36863
5732999

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii

W dniu 27 września 2023 w Wiejskim Domu Kultury w Świnnej Porębie odbyło się spotkanie dotyczące korzyści z zastosowania odnawialnych źródeł energii i możliwości pozyskania środków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła.

Odnawialne źródła energii

W dniu 27 września 2023 w Wiejskim Domu Kultury w Świnnej Porębie odbyło się spotkanie z Mieszkańcami Gminy Mucharz w ramach projektu „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu 238 na działkach nr 782/66 i 782/21 wraz z wymianą wewnętrznych opraw oświetleniowych, wymianą źródła ciepła na kocioł gazowy z pompą ciepła, wymianą grzejników, wykonaniem instalacji fotowoltaicznej". współfinansowanego środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu".

Na temat założeń projektu oraz korzyści z zastosowania ekologicznych źródeł ciepła i odnawialnych źródeł energii opowiedział zainteresowanym mieszkańcom Pan Szymon Lukaj prowadzący firmę Doradztwo Energetyczne.

O możliwościach pozyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła na ekologiczne, założenie odnawialnych źródeł energii i termomodernizację budynków mieszkalnych opowiedziała Pani Katarzyna Bryzek z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Mieszkańcy mogli skorzystać dodatkowo z punktu konsultacyjno-informacyjnego programu Czyste Powietrze, który na potrzeby spotkania poprowadziła Pani Ewelina Szczurek pracownik UG Mucharz.

Wystawcy pomp ciepła prezentowali swoje produkty i przybliżali korzyści z ich zastosowania.

Spotkanie miało na celu zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Gminy Mucharz, aby przykładem zmian w budynkach publicznych również we własnych domach dokonywali modernizacji kotłowni na ekologiczne i montowali odnawialne źródła energii oraz dokonali termomodernizacji swoich budynków.
Wśród mieszkańców biorących udział w spotkaniu rozdysponowano ankiety na temat spotkania.

Każdy z uczestników otrzymał pendrive wytworzony z ekologicznych materiałów, dodatkowo każdy kto wypełnił ankietę wziął udział w losowaniu ekologicznych upominków, którymi był min. butelki filtrujące, kubki termiczne i ekotorby.

Odnawialne źródła energii

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023