N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
136
1666
13062
53275
60663
6034299

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii

W dniu 27 września 2023 w Wiejskim Domu Kultury w Świnnej Porębie odbyło się spotkanie dotyczące korzyści z zastosowania odnawialnych źródeł energii i możliwości pozyskania środków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła.

Odnawialne źródła energii

W dniu 27 września 2023 w Wiejskim Domu Kultury w Świnnej Porębie odbyło się spotkanie z Mieszkańcami Gminy Mucharz w ramach projektu „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu 238 na działkach nr 782/66 i 782/21 wraz z wymianą wewnętrznych opraw oświetleniowych, wymianą źródła ciepła na kocioł gazowy z pompą ciepła, wymianą grzejników, wykonaniem instalacji fotowoltaicznej". współfinansowanego środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu".

Na temat założeń projektu oraz korzyści z zastosowania ekologicznych źródeł ciepła i odnawialnych źródeł energii opowiedział zainteresowanym mieszkańcom Pan Szymon Lukaj prowadzący firmę Doradztwo Energetyczne.

O możliwościach pozyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła na ekologiczne, założenie odnawialnych źródeł energii i termomodernizację budynków mieszkalnych opowiedziała Pani Katarzyna Bryzek z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Mieszkańcy mogli skorzystać dodatkowo z punktu konsultacyjno-informacyjnego programu Czyste Powietrze, który na potrzeby spotkania poprowadziła Pani Ewelina Szczurek pracownik UG Mucharz.

Wystawcy pomp ciepła prezentowali swoje produkty i przybliżali korzyści z ich zastosowania.

Spotkanie miało na celu zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Gminy Mucharz, aby przykładem zmian w budynkach publicznych również we własnych domach dokonywali modernizacji kotłowni na ekologiczne i montowali odnawialne źródła energii oraz dokonali termomodernizacji swoich budynków.
Wśród mieszkańców biorących udział w spotkaniu rozdysponowano ankiety na temat spotkania.

Każdy z uczestników otrzymał pendrive wytworzony z ekologicznych materiałów, dodatkowo każdy kto wypełnił ankietę wziął udział w losowaniu ekologicznych upominków, którymi był min. butelki filtrujące, kubki termiczne i ekotorby.

Odnawialne źródła energii

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023