N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
511
758
1269
3741
49563
5868797

60 lat OSP w Jaszczurowej

Nie szukają wymówek, gdy mają spełnić swój obowiązek. Zaakceptowali strach, idą naprzód mimo walenia serca, które mówi: zawróć. To oni ochotniczo lecz z trudem i wysiłkiem pokonują  i opory wypełniając swój obowiązek... strażacy z Jaszczurowej, bo o nich mowa... świętowali swoje 60-lecie istnienia.

W sobotę 25 maja br., odbyły się uroczystości z okazji  jubileuszu 60-lecie istnienia OSP w Jaszczurowej. Był to szczególny dzień dla całej społeczności strażackiej z terenu gminy Mucharz oraz dla mieszkańców. Pogoda cóż, trochę zimno, ale to nie odstraszyło mieszkańców i gości by świętować razem ze strażakami jubileusz i dzień strażaka. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Św. w Kaplicy pod wezwaniem Św. Rafała Kalinowskiego w Jaszczurowej. Następnie po znakomitym zaprezentowaniu się strażaków w trakcie przemarszu kolumny z orkiestrą ze Śleszowic wraz z licznymi pocztami sztandarowymi jednostek OSP,  przystąpiono do głównej części uroczystości pod Remizę OSP w Jaszczurowej.

Na początku Prezes OSP w Jaszczurowej Pan Janusz Bednarczyk przedstawił wszystkim zebranym rys historyczny OSP Jaszczurowej. Dalsza część apelu, to wręczanie nagród, odznaczeń, listów gratulacyjnych i podziękowań skierowanych do  całej strażackiej rodziny. Życzenia „za dobro, które czynicie, pracę, dyspozycyjność, niesienie pomocy potrzebującym..." płynęły z różnych środowisk: od Władz powiatowych i samorządowych, Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Zarządu OSP w Mucharzu.

Święto 60-lecia powstania jednostki OSP w Jaszczurowej zostało połączone z obchodami Dnia Strażaka w Gminie Mucharz. Stąd również odbyło się uroczyste przekazanie gratulacji i aktu dokonania wpisu OSP Koziniec-Centrum do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Po zakończeniu oficjalnej części, odbyła się część artystyczna, którą przygotowały niezawodne „Jaszczurowianki" z piosenkami o swoich dzielnych i kochanych strażakach oraz dzieci z miejscowej szkoły pokazały przedstawienie „Dom się Pali", które bardzo rozbawiło gości, natomiast  zespoły taneczne z Domu Kultury w Jaszczurowej zachwyciły swoimi strojami  i  układem tanecznym.  Dla mieszkańców i gości strażacy przygotowali  festyn do białego rana. (TC)

Zobacz także:

60-lecie OSP w Jaszczurowej (foto UG Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023