N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
142
1666
13068
53281
60663
6034305

OSP Mucharz w KSRG

OSP Mucharz w KSRG

Podpisanie porozumienia w sprawie włączenia na kolejne lata do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Mucharzu.

W dniu 19 lipca 2023 roku w siedzibie Urzędu Gminy w Mucharzu uroczyście podpisano trójstronne porozumienie o włączeniu na kolejne lata do krajowego systemu ratowniczo–gaśniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mucharzu.
Dokument został podpisany przez Wójta Gminy Mucharz Renatę Galarę, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach st. bryg. Pawła Kwarciaka oraz członków Zarządu OSP w Mucharzu: prezesa OSP druha Witolda Watę i naczelnika OSP druha Michała Watę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi podpisanie porozumienia stanowi pierwszy krok do wydania przez komendanta głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki OSP w Mucharzu w struktury systemu na kolejne pięć lat.
Jednostka OSP należąca do KSRG winna spełniać szereg wymagań. OSP musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczne systemy łączności powiadamiania i alarmowania, jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mucharzu jest jedną z dwóch OSP na terenie gminy działających w strukturach KSRG. Ponowne włączenie jednostki do systemu pozwoli na właściwe zabezpieczenie operacyjne macierzystej gminy oraz pozostałej części powiatu wadowickiego. (opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Jacek Kolber, KP PSP w Wadowicach)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023