N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

GOKiC Mucharz

100 lat niepodległości

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
381
1131
6544
8795
36863
5733001

OSP Mucharz w KSRG

OSP Mucharz w KSRG

Podpisanie porozumienia w sprawie włączenia na kolejne lata do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Mucharzu.

W dniu 19 lipca 2023 roku w siedzibie Urzędu Gminy w Mucharzu uroczyście podpisano trójstronne porozumienie o włączeniu na kolejne lata do krajowego systemu ratowniczo–gaśniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mucharzu.
Dokument został podpisany przez Wójta Gminy Mucharz Renatę Galarę, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach st. bryg. Pawła Kwarciaka oraz członków Zarządu OSP w Mucharzu: prezesa OSP druha Witolda Watę i naczelnika OSP druha Michała Watę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi podpisanie porozumienia stanowi pierwszy krok do wydania przez komendanta głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki OSP w Mucharzu w struktury systemu na kolejne pięć lat.
Jednostka OSP należąca do KSRG winna spełniać szereg wymagań. OSP musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczne systemy łączności powiadamiania i alarmowania, jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mucharzu jest jedną z dwóch OSP na terenie gminy działających w strukturach KSRG. Ponowne włączenie jednostki do systemu pozwoli na właściwe zabezpieczenie operacyjne macierzystej gminy oraz pozostałej części powiatu wadowickiego. (opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Jacek Kolber, KP PSP w Wadowicach)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023