N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
88
465
4965
5453
29563
4669311

Bieg dla Eweliny i Rafała

Bieg dla Eweliny i Rafała

W niedzielę 19 lipca 2020 r. na terenie Świnnej Poręby i Kozińca odbył się charytatywny bieg dla Eweliny i Rafała – osób, które dobrze są znane tutejszej społeczności.

Rafał jest mieszkańcem Kozińca, natomiast Ewelina pochodzi z pobliskiego Chrobotu – oboje trzydziestoparolatkowie, zachorowali na groźnego w swej odmianie raka. Bieg, w którym udział wzięło blisko 150 osób, a także cała zbiórka pieniędzy została zorganizowana z inicjatywy kilku znajomych, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i organizacji.

Trasa biegu wynosiła ok. 7 km., wytyczona została przez Koziniec, Merkowo, Jamnik do Świnnej Poręby. Początek i zakończenie trasy miało miejsce przy Wiejskim Domu Kultury w Świnnej Porębie. Bieg uświetnili okoliczni zbójnicy, którzy stanęli na starcie biegu i zasygnalizowali jego początek. Dla wszystkich uczestników przygotowany został poczęstunek, biegacze otrzymali pamiątkowe medale, każda osoba miała możliwość wpisania się na specjalnie przygotowane motywacyjne plansze, które następnie zostały przekazane Ewelinie i Rafałowi.

Dla Eweliny i Rafała, już na kilka dni przed datą biegu przeprowadzone zostały zbiórki w lokalnych sklepach, i w kościołach. W sumie, w ramach całej inicjatywy zebrana została kwota ponad 25 000,00 zł., (15 648,03 zł + 10 euro dla Rafała i 10 854,10 zł. dla Eweliny, pieniądze zbierane były osobno dla każdej z tych osób). Środki te w całości zostaną przekazane Ewelinie i Rafałowi za pośrednictwem Stowarzyszenia Mocni Pomocni.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla uczestników biegu, osób które się włączyły w organizację charytatywnej akcji oraz dla sponsorów, którymi byli:

Maspex Wadowice, KGW Inspiracje Kozińca z Kozińca, KGW Świnna Poręba, Euro Market na Górnicy Łukasz i Teresa Sikora, Lód-Pol Wadowice, P.P.H.U Jarosław Sikora, Air Condition Service Robert Czechowicz, Elżbieta Radwan - Sklep spożywczy Koziniec.

  • Organizator: Gminy Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu
  • Główny koordynator biegu: Marta Czechowicz
  • Formalny organizator biegu: Stowarzyszenie „KLEKS" ze Świnnej Poręby
  • Zbiórka do puszek odbyła się za pośrednictwem: Stowarzyszenia Mocni Pomocni
  • Partnerzy: KGW Inspiracje Kozińca z Kozińca, KGW Świnna Poręba, KGW Jaszczurowa, OSP Koziniec Centrum, Euro Market na Górnicy Łukasz i Teresa Sikora, Zbójnicy: Andrzej Rolka i Janusz Pławny, znajomi, koleżanki i koledzy.

Fotorelacja z biegu znajduje się na Facebooku GOKiC Mucharz - https://www.facebook.com/gokicmucharz/

Bieg dla Eweliny i Rafała (foto GOKiC Mucharz)


 

Ważny komunikat! Z przyczyn niezależnych od organizatorów, informujemy, że charytatywny MARSZ dla Eweliny i Rafała zaplanowany w Mucharzu 19.07.2020 r. zostaje ODWOŁANY. Charytatywny Bieg na terenie Świnnej Poręby i Kozińca odbędzie się zgodnie z planem.

Komunikat


Informacja 10.07.2020

Zapraszamy do udziału w charytatywnym biegu i marszu Nordic Walking dla Eweliny i Rafała, które odbędą się 19 lipca 2020 r. na terenie Gminy Mucharz.

Z uwagi na panujące obostrzenia sanitarne związane z COVID - 19 liczba uczestników jest ograniczona. Udział w wydarzeniach jest możliwy tylko po dokonaniu wcześniejszego zgłoszenia. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  • Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu
  • tel. 33/876 15 92

Zobacz także:

Bieg dla Eweliny i Rafała

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska