N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
820
1232
3020
69506
31657
5374384

ZHP - rajd ekologiczno-kulturalny

ZHP - rajd ekologiczno-kulturalny

14 czerwca przy harcówce w Mucharzu odbył się Rajd ekologiczno – kulturalny zorganizowany w ramach projektu „Rozwój Harcerskiej Bazy Rekreacyjno – Turystycznej w Mucharzu oraz organizacja rajdu ekologiczno – kulturalnego".

Rajd ekologiczno - kulturalny

Harcerze, nawiązując do szóstego punktu Prawa Harcerskiego: „Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać", zorganizowali rajd ekologiczno-kulturalny. Skierowany był on do dzieci i młodzieży z terenu LGD „Gościniec 4 żywiołów". W rajdzie wzięło udział 30 uczestników. Mentalnym przewodnikiem po rajdowej trasie była twórczość Janiny Barbary Górkiewiczowej i wiersz „Skawa".
Zwiad terenowy

Zwiad terenowy

Pierwszym etapem rajdu był zwiad terenowy. Uczestnicy rajdu podzieleni na patrole odwiedzali mieszkańców Mucharza, rozdając ulotki promujące ochronę środowiska i rozmawiając na tematy związane z ekologią. Zwiad zakończyły wspólne „lody dla ochłody".

Gra terenowa

Drugi etap rajdu to gra terenowa, sprawdzająca wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Na punktach patrolowych uczestnicy rajdu mieli za zadanie m.in.: posadzić drzewko, wykonać filtr na wodę, rozwiązać ekologiczną krzyżówkę, rozpoznać ślady zwierząt leśnych, nanieść na mapę miejsca związane z historią i tradycją gminy, a na zakończenie odpowiedzieć na pytania quizu. Zwyciężył patrol „Kuce ZHP".

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki, worko-plecaki oraz słodycze.

Rajd ekologiczno – kulturalny został zorganizowany w ramach projektu „Rozwój Harcerskiej Bazy Rekreacyjno – Turystycznej w Mucharzu oraz organizacja rajdu ekologiczno – kulturalnego", we współpracy z Lokalna Grupą działania „Gościniec 4 żywiołów". (D. Polan)

Rajd ekologiczno - kulturalny (foto R. Kadela)

 


Ogłoszenie, 31.05.2019

Harcerze z Mucharza zapraszają dzieci w wieku szkolnym do udziału w rajdzie ekologiczno-kulturalnym połączonym z konkursem sprawdzającym wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii.

Ekologicznie

130 Drużyna Starszoharcerska "Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego zapraszają dzieci w wieku szkolnym (uczniowie klas IV-VIII SP) z terenu LGD „Gościniec 4 żywiołów" do udziału w rajdzie ekologiczno-kulturalnym połączonym z konkursem sprawdzającym wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii.

Kulturalnie

Przewodnikiem po rajdowej trasie będzie twórczość Janiny Barbary Górkiewiczowej – literackie wskazówki staną się drogowskazem dla uczestników.

  • Termin rajdu: 14 czerwca 2019 r.
  • Miejsce: o godz. 17.00 przy harcówce w Mucharzu
  • Zgłoszenia: do 10 czerwca 2019 r. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel.: 506 085 942

Dla wszystkich uczestników zaplanowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Jeśli bliski jest Ci temat ochrony środowiska i zależy Ci na naszej Małej Ojczyźnie – to jest rajd dla Ciebie!

Liczba uczestników jest ograniczona! Decydować będzie kolejność zgłoszeń, więc nie ociągaj sią!

Zobacz także:

ZHP - rajd ekologiczno-kulturalny

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

Gminny Portal Mapowy

Kraina Jeziora Mucharskiego

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW