N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
404
1476
11918
41048
55305
5961409

ZHP - rajd ekologiczno-kulturalny

ZHP - rajd ekologiczno-kulturalny

14 czerwca przy harcówce w Mucharzu odbył się Rajd ekologiczno – kulturalny zorganizowany w ramach projektu „Rozwój Harcerskiej Bazy Rekreacyjno – Turystycznej w Mucharzu oraz organizacja rajdu ekologiczno – kulturalnego".

Rajd ekologiczno - kulturalny

Harcerze, nawiązując do szóstego punktu Prawa Harcerskiego: „Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać", zorganizowali rajd ekologiczno-kulturalny. Skierowany był on do dzieci i młodzieży z terenu LGD „Gościniec 4 żywiołów". W rajdzie wzięło udział 30 uczestników. Mentalnym przewodnikiem po rajdowej trasie była twórczość Janiny Barbary Górkiewiczowej i wiersz „Skawa".
Zwiad terenowy

Zwiad terenowy

Pierwszym etapem rajdu był zwiad terenowy. Uczestnicy rajdu podzieleni na patrole odwiedzali mieszkańców Mucharza, rozdając ulotki promujące ochronę środowiska i rozmawiając na tematy związane z ekologią. Zwiad zakończyły wspólne „lody dla ochłody".

Gra terenowa

Drugi etap rajdu to gra terenowa, sprawdzająca wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Na punktach patrolowych uczestnicy rajdu mieli za zadanie m.in.: posadzić drzewko, wykonać filtr na wodę, rozwiązać ekologiczną krzyżówkę, rozpoznać ślady zwierząt leśnych, nanieść na mapę miejsca związane z historią i tradycją gminy, a na zakończenie odpowiedzieć na pytania quizu. Zwyciężył patrol „Kuce ZHP".

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki, worko-plecaki oraz słodycze.

Rajd ekologiczno – kulturalny został zorganizowany w ramach projektu „Rozwój Harcerskiej Bazy Rekreacyjno – Turystycznej w Mucharzu oraz organizacja rajdu ekologiczno – kulturalnego", we współpracy z Lokalna Grupą działania „Gościniec 4 żywiołów". (D. Polan)

Rajd ekologiczno - kulturalny (foto R. Kadela)

 


Ogłoszenie, 31.05.2019

Harcerze z Mucharza zapraszają dzieci w wieku szkolnym do udziału w rajdzie ekologiczno-kulturalnym połączonym z konkursem sprawdzającym wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii.

Ekologicznie

130 Drużyna Starszoharcerska "Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego zapraszają dzieci w wieku szkolnym (uczniowie klas IV-VIII SP) z terenu LGD „Gościniec 4 żywiołów" do udziału w rajdzie ekologiczno-kulturalnym połączonym z konkursem sprawdzającym wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii.

Kulturalnie

Przewodnikiem po rajdowej trasie będzie twórczość Janiny Barbary Górkiewiczowej – literackie wskazówki staną się drogowskazem dla uczestników.

  • Termin rajdu: 14 czerwca 2019 r.
  • Miejsce: o godz. 17.00 przy harcówce w Mucharzu
  • Zgłoszenia: do 10 czerwca 2019 r. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel.: 506 085 942

Dla wszystkich uczestników zaplanowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Jeśli bliski jest Ci temat ochrony środowiska i zależy Ci na naszej Małej Ojczyźnie – to jest rajd dla Ciebie!

Liczba uczestników jest ograniczona! Decydować będzie kolejność zgłoszeń, więc nie ociągaj sią!

Zobacz także:

ZHP - rajd ekologiczno-kulturalny

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023