N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
10
521
3325
2958
19232
4819886

Święto Niepodległości w Mucharzu

W niedzielę 11 listopada 2012 r. Polska świętowała 94. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się licznie przedstawiciele władz samorządowych, delegacje gminnych szkół, OSP, dzieci, młodzież, mieszkańcy Gminy Mucharz, a wśród nich twórcy i budowniczowie Obelisku.

Mucharskie uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16.30 uroczystym apelem niepodległościowym. Na warcie stanęła Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Mucharz, Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP i gminnych szkół. W montażu słowno – muzycznym harcerze oddali hołd tym wszystkim, którzy swe życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny.

Ważnym momentem było złożenie przyrzeczenie harcerskiego przez druhny: Elżbietę Mnich,  Aleksandrę Kawę,  Karolinę Szczygieł, Patrycję Rusin i Karolinę Zielińską (130 DSTH). Po przyrzeczeniu delegacje Urzędu Gminy, delegacje Szkół, Drużyn Harcerskich i młodzieży złożyły pod Obeliskiem Niepodległości wiązanki kwiatów i znicze. Wójt Gminy Wacław Wądolny wraz z p. Janiną Kunowską wręczyli legitymację członkowską Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (Koło Wadowice) druhnie phm. Dorocie Polan.

Po apelu o godz. 17.00 odbyła się koncelebrowana przez wszystkich księży naszej parafii Msza Święta za Ojczyznę, odprawiona w kościele w Mucharzu. Po mszy wysłuchano koncertu w wykonaniu laureatów II Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Na koniec wspólnie z „Jaszczurowiankami" wszyscy zebrani wyśpiewali „O mój rozmarynie". Dzień wcześniej - w sobotę 10 listopada, młodzież gimnazjalna i harcerze spotkali się na mucharskim cmentarzu, aby zawiązać biało-czerwone kokardy na grobach żołnierzy I i II wojny światowej, grobie nieznanego żołnierza oraz na grobach nauczycieli.

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska