N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
38
2303
7674
22273
63080
6066377

Gminy Babiogórskie w Zakrzowie

W sobotę 2 lutego 2013 roku w ośrodku Caritas im. Jana Pawła II w Zakrzowie odbyło się coroczne, już XIII Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich z udziałem przedstawicieli słowackiego stowarzyszenia "Zdrużenie Babia Hora".

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. odprawiona przez dyrektora ośrodka ks. Andrzeja Lichosyta. Następnie Grupa Apostolska im. Ojca Rudolfa Warzechy ze Stryszowa wystawiła jasełka w reżyserii p. Mirosława Płonki.

W dalszej części spotkania nastąpiły podziękowania za zeszłoroczną pracę na rzecz Stowarzyszenia – w tym dla Gminy Mucharz, które odebrali Wójt p. Wacław Wądolny i Przewodnicząca Rady Gminy p. Anna Fila – m.in. za organizację XVII Złazu Samorządowców Gmin Babiogórskich (Korona Zapory, sierpień 2012). Wręczając dyplom Starszy Gazda p. Marek Listwan nadmienił, iż organizatorzy kolejnych złazów mają podniesioną bardzo wysoko poprzeczkę przez Gminę Mucharz, bowiem cała impreza wypadła wyśmienicie i zorganizowana była wzorowo. Podczas mucharskiego złazu odbyła się również zbiórka pieniędzy dla polskiej parafii w Mostach Wielkich na Ukrainie – za co także podziękowano, odczytując list proboszcza tejże, ks. Igora Korzydło

Tradycją noworocznych spotkań SGB jest wyróżnianie osób za szczególne osiągnięcia dla rozwoju i promocji obszaru Stowarzyszenia w dziedzinach gospodarki i kultury, w tym w szczególności za ratowanie, ochronę, dokumentowanie i pomnażanie dziedzictwa przeszłości, współpracy, turystyki, ochrony środowiska, oświaty i sportu – w formie Laurów Babiogórskich Stopnia Podstawowego i Szczególnego. W bieżącym roku Kapituła Stowarzyszenia przyznała Laur Babiogórski Stopnia Podstawowego p. Robertowi Kadeli (Gmina Mucharz) za wszechstronną działalność promującą kulturę, sztukę oraz walory przyrodnicze regionu, za rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży ducha patriotyzmu i wspólną z nimi pracę dla dobra lokalnej społeczności oraz całego regionu babiogórskiego.

Laur Babiogórski Stopnia Szczególnego w formie statuetki otrzymali: ks. Prałat Bolesław Kołacz (Gmina Lipnica Wielka) oraz Babiogórskie Stowarzyszenie „Zielona Linia" (Gmina Stryszawa). Rolę gospodarza spotkania w Zakrzowie pełnił wójt Stryszowa p. Jan Wacławski. (UG Mucharz)

XIII Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023