N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
494
853
2809
8174
29563
4672032

Lato w teatrze

Lato w teatrze

Zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Mucharz w wieku od 7 do 15 lat do udziału w warsztatach kulturalnych „Ballada o wędrówce", realizowanych w ramach programu „Lato w teatrze".


Organizator
Organizatorem warsztatów jest Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej Teatr Rondo. Projekt współorganizują:

 • Gmina Mucharz
 • Zespół Szkół w Jaszczurowej
 • 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego

Charakterystyka projektu
„Lato w teatrze" to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość uczestniczenia w 4 grupach warsztatowych oraz wycieczce górskiej.

Co się będzie działo

W ramach warsztatów oferujemy dzieciom szereg działań edukacyjno – artystycznych: teatralnych (z elementami pedagogiki nowego cyrku), scenograficznych (z uwzględnieniem tradycyjnych form scenograficznych oraz multimedialnych, w oparciu o analogowe rzutniki slajdów pokaz tzw. diaporamy oraz działania z diaskopem), muzycznych (w których chcemy odwoływać się do muzycznych tradycji regionu), a także z zakresu edukacji medialnej (w ramach prac grupy promocyjno - dziennikarskiej).

 • Grupa teatralno-kuglarska, prowadzona przez Katarzynę Sygitowicz Sierosławską (odpowiedzialną za reżyserię wydarzenia finałowego) i Macieja Sierosławskiego. Instruktorzy pracować będą metodą teatru samorodnego, tak by finałowy pokaz plenerowy był w jak największej mierze dziełem samych uczniów. Podczas warsztatów będą też wykorzystywane narzędzia wypracowane przez pedagogikę teatru oraz narzędzia takie jak m.in. poje, krótkie szczudła, flagi, chustki do żonglowania.
 • Grupa scenograficzna, prowadzona przez Radosława Bułtowicza. Scenografia do spektaklu będzie budowana w oparciu o metodę analogowej diaporamy na zasadzie działań performatywnych oraz z wykorzystaniem tradycyjnych elementów scenograficznych (będą to przede wszystkim realizacje o charakterze site specific).
 • Grupa muzyczna, prowadzona przez Olega Dyyaka, Martę Graban - Butryn, Sylwię Edytę Piekarczyk, Piotra Deptułę i Krzysztofa Butryna. Uczestnicy zajęć nauczą się, w jaki sposób zrobić proste instrumenty z ogólnie dostępnych materiałów oraz będą uczyć się muzykowania zakotwiczonego w lokalnej tradycji. Będzie to przede wszystkim muzykowanie wspólne, w grupie, choć nie wykluczamy też indywidualnej pracy instruktora z uzdolnionymi muzycznie dziećmi (zwłaszcza takimi, które potrafią już grać na jakimś instrumencie). Częścią zajęć będzie też praca z głosem i wspólne śpiewanie.
 • Grupa promocyjno-dziennikarska, prowadzona przez Magdalenę Szubielską. Uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą komunikowania masowego, struktury komunikatów wizualnych i audiowizualnych, a następnie pracować będą nad konstrukcją krótkiego filmu promującego projekt.
 • Wycieczka górska (autokarowo–piesza), przygotowana przez instruktorów i opiekunów pedagogicznych – Roberta Kadelę i Dorotę Polan.

Informacje praktyczne

Termin: od 31 lipca 2017 r. do 13 sierpnia 2017 r. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 9.00 – 16.00; w ramach zajęć dzieci otrzymają poczęstunek (posiłek regeneracyjny).

Miejsce: Zespół Szkół w Jaszczurowej

Koszt: warsztaty w całości są bezpłatne (zajęcia, opieka, wyżywienie)

Uczestnicy i zgłoszenia: dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat (w warsztatach weźmie udział 30 uczestników; o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń)

Szczegółowych informacji o projekcie udzielają oraz przyjmują zgłoszenia:

 • Robert Kadela, tel. 506 085 942
 • Dorota Polan, tel. 604 548 619
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Karta zgłoszenia (doc)
 • Karta zgłoszenia (pdf)

Zobacz także:

 

Wypełnij kartę zgłoszeniową i spędź z nami

LATO W TEATRZE!

Lato w teatrze

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska