N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
41
2303
7677
22276
63080
6066380

Lato w teatrze

Lato w teatrze

Zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Mucharz w wieku od 7 do 15 lat do udziału w warsztatach kulturalnych „Ballada o wędrówce", realizowanych w ramach programu „Lato w teatrze".


Organizator
Organizatorem warsztatów jest Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej Teatr Rondo. Projekt współorganizują:

 • Gmina Mucharz
 • Zespół Szkół w Jaszczurowej
 • 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego

Charakterystyka projektu
„Lato w teatrze" to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość uczestniczenia w 4 grupach warsztatowych oraz wycieczce górskiej.

Co się będzie działo

W ramach warsztatów oferujemy dzieciom szereg działań edukacyjno – artystycznych: teatralnych (z elementami pedagogiki nowego cyrku), scenograficznych (z uwzględnieniem tradycyjnych form scenograficznych oraz multimedialnych, w oparciu o analogowe rzutniki slajdów pokaz tzw. diaporamy oraz działania z diaskopem), muzycznych (w których chcemy odwoływać się do muzycznych tradycji regionu), a także z zakresu edukacji medialnej (w ramach prac grupy promocyjno - dziennikarskiej).

 • Grupa teatralno-kuglarska, prowadzona przez Katarzynę Sygitowicz Sierosławską (odpowiedzialną za reżyserię wydarzenia finałowego) i Macieja Sierosławskiego. Instruktorzy pracować będą metodą teatru samorodnego, tak by finałowy pokaz plenerowy był w jak największej mierze dziełem samych uczniów. Podczas warsztatów będą też wykorzystywane narzędzia wypracowane przez pedagogikę teatru oraz narzędzia takie jak m.in. poje, krótkie szczudła, flagi, chustki do żonglowania.
 • Grupa scenograficzna, prowadzona przez Radosława Bułtowicza. Scenografia do spektaklu będzie budowana w oparciu o metodę analogowej diaporamy na zasadzie działań performatywnych oraz z wykorzystaniem tradycyjnych elementów scenograficznych (będą to przede wszystkim realizacje o charakterze site specific).
 • Grupa muzyczna, prowadzona przez Olega Dyyaka, Martę Graban - Butryn, Sylwię Edytę Piekarczyk, Piotra Deptułę i Krzysztofa Butryna. Uczestnicy zajęć nauczą się, w jaki sposób zrobić proste instrumenty z ogólnie dostępnych materiałów oraz będą uczyć się muzykowania zakotwiczonego w lokalnej tradycji. Będzie to przede wszystkim muzykowanie wspólne, w grupie, choć nie wykluczamy też indywidualnej pracy instruktora z uzdolnionymi muzycznie dziećmi (zwłaszcza takimi, które potrafią już grać na jakimś instrumencie). Częścią zajęć będzie też praca z głosem i wspólne śpiewanie.
 • Grupa promocyjno-dziennikarska, prowadzona przez Magdalenę Szubielską. Uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą komunikowania masowego, struktury komunikatów wizualnych i audiowizualnych, a następnie pracować będą nad konstrukcją krótkiego filmu promującego projekt.
 • Wycieczka górska (autokarowo–piesza), przygotowana przez instruktorów i opiekunów pedagogicznych – Roberta Kadelę i Dorotę Polan.

Informacje praktyczne

Termin: od 31 lipca 2017 r. do 13 sierpnia 2017 r. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 9.00 – 16.00; w ramach zajęć dzieci otrzymają poczęstunek (posiłek regeneracyjny).

Miejsce: Zespół Szkół w Jaszczurowej

Koszt: warsztaty w całości są bezpłatne (zajęcia, opieka, wyżywienie)

Uczestnicy i zgłoszenia: dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat (w warsztatach weźmie udział 30 uczestników; o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń)

Szczegółowych informacji o projekcie udzielają oraz przyjmują zgłoszenia:

 • Robert Kadela, tel. 506 085 942
 • Dorota Polan, tel. 604 548 619
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Karta zgłoszenia (doc)
 • Karta zgłoszenia (pdf)

Zobacz także:

 

Wypełnij kartę zgłoszeniową i spędź z nami

LATO W TEATRZE!

Lato w teatrze

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023