N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
535
853
2850
8215
29563
4672073

 

Obsługa interesantów Urzędu Gminy w Mucharzu w czasie epidemii

  

Koronawirus - informacje i zalecenia

Ogłoszenie Urzędu Gminy

Ogłoszenie Urzędu Gminy

Przy pomocy poniższego formularza możesz zgłosić przypadki spalania odpadów, eksploatacji instalacji i spalania paliw, które nie spełniają wymagań uchwały antysmogowej, sprzedaży węgla złej jakości.

Ekointerwencja

Jeśli Twoje zgłoszenie dotyczy prowadzenia działalności gospodarczej, wybierz temat Naruszenie przepisów ochrony środowiska przez przedsiębiorcę. Automatycznie prześlemy Twoje zgłoszenie do właściwego organu, który powinien je zweryfikować.


FORMULARZ (zostaniesz przeniesiony na inną stronę)


Informacja o kontrolach 

W najbliższym sezonie grzewczym, rozpoczną się kontrole spalania odpadów w paleniskach domowych na terenie Gminy Mucharz i stosowania przepisów uchwały antysmogowej.

Zawiadomienie

Na podstawie Zarządzenia Nr 517 Wójta Gminy Mucharz z dnia 20.09.2018 r. w sezonie grzewczym 2019/2020 przeprowadzone zostaną kontrole spalania odpadów w paleniskach domowych na terenie Gminy Mucharz i stosowania przepisów uchwały antysmogowej. Kontrole przeprowadzą pracownicy urzędu legitymujący się upoważnieniem Wójta Gminy Mucharz. Zgodnie z art. 379 ust. 6 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. 2018 poz. 799 z póź. zm.) kontrolowany podmiot zobowiązany jest umożliwić przeprowadzenie kontroli tj.;

  1. Umożliwić wstęp na teren posesji zgodnie z zapisami;
  2. Umożliwić kontrolującemu przeprowadzenie badań lub wykonania niezbędnych czynności kontrolnych;
  3. Okazać na żądanie kontrolującego dokumenty mające związek z problematyką kontroli.
  4. Złożyć pisemne lub ustne informacje w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego.

W sytuacji gdy właściciel posesji lub dorosły domownik odmawia wpuszczenia kontrolujących, na miejsce wzywana będzie policja. Podczas kontroli sprawdzeniu podlega barwa dymu, zawartość pieca, materiały przygotowane do spalenia oraz popiół.

Prosimy o zastosowanie się do powyższego.

 Wójt Gminy Mucharz
/-/ Renata Galara

Zobacz także:

Czytaj więcej...

PSZOK - podrzucili śmieci – przyłapały ich kamery

Po raz kolejny przypominamy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaszczurowej nie jest miejscem do dowolnego podrzucania odpadów!

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - zmiana godzin pracy

Urząd Gminy w Mucharzu w dniu 17 sierpnia 2020 r. (poniedziałek) będzie nieczynny. Dzień wolny został wyznaczony za święto przypadające 15 sierpnia 2020 r. (sobota).

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Urzędu Gminy - OPP 2021

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji projektu Rocznego Programu Współpracy Gminy Mucharz z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o pożytku publicznym i o wolontariacie na 2021 rok

Czytaj więcej...

Gościniec 4 Żywiołów - ogłoszenie

Informacja o naborach wniosków, szkoleniach - zobacz.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie pogodowe

Ostrzeżenie meteorologiczne: Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Termin: od: 2020-08-10 14:00 do: 2020-08-10 23:00

Czytaj więcej...

Czyste powietrze - mobilne biuro

Minister Klimatu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na trasę Mobilnych Biur Programu „Czyste Powietrze" 13.08.2020 roku o godz. 10:00 Mucharz przed Urzędem Gminy.

Czytaj więcej...

Ankieta - ogrzewanie budynków

Prosimy mieszkańców, którzy nie wypełnili jeszcze ankiet dotyczących ogrzewania, o konieczności podania danych dotyczących swoich nieruchomości (źródło ogrzewania budynku, posiadane odnawialne źródła energii, ocieplenie budynku).

Czytaj więcej...

Egzamin ósmoklasisty 2020

31 lipca poznaliśmy oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Mamy powody do radości - uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy - z Jaszczurowej, Mucharza i Świnnej Poręby uzyskali wysokie wyniki, zajmując czołowe miejsce wśród gmin powiatu wadowickiego.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ - Mucharz 16 października 2020 roku w godz. od 9.00-17.00.

Czytaj więcej...

1 sierpnia 2020 - rocznica Powstania Warszawskiego

Wójt Gminy Mucharz informuje, że dla upamiętnienia 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2020 roku o godzinie 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy.

Wyświetl starsze artykuły

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska