N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
592
522
1114
34086
32946
4229641

Warsztaty twórcze

Warsztatowy poniedziałek w  gminie - odbyły sie warsztaty animatorów oraz fotograficzne. W Mucharzu odbył się kurs animatora czasu wolnego organizowany i skierowany min. do uczniów Zespołu Szkół nr 3 im. ks. J. Tischnera w Wadowicach.

W kursie wzięły udział także kierowniczki domów kultury z terenu naszej gminy: p. Cecylia Glanowska, p. Rozalia Makówka, p. Monika Radwan i p. Jolanta Siemieniec. Organizator p. Tomasz Skowron powiedział nam, iż ukończenie takiego kursu pomaga w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą oraz w animacji ich czasu wolnego. Jak stwierdziła p. Monika Radwan – kierownik Domu Kultury w Kozińcu, kurs to „super spotkanie, nauczyłam się nowych zabaw, zajęć i przede wszystkim innych form ich prowadzenia. Jestem pełna nowych pomysłów". Siedmiogodzinne zajęcia zakończyły się rozdaniem certyfikatów.

Z kolei w Jaszczurowej odbyły się warsztaty fotografii solarnej prowadzone przez p. Karola Mroziewskiego z Trzebini dla Klubu Fotograficznego „Okno". To już drugie spotkanie (po warsztatach w Lanckoronie), w których młodzież poznaje tajniki fotografii „solarnej" czyli robienia zdjęć przy pomocy pudełek w których zamiast błony fotograficznej, czy cyfrowej matrycy znajduje się papier fotograficzny naświetlany przez mały 0,3 milimetrowy otworek.

Metoda ta przynosi fantastyczne, malarskie wręcz rezultaty i jest odmienna do spotykanej na co dzień fotografii cyfrowej. Wymaga jednak cierpliwości i długiego czasu wykonywania zdjęcia (ponad dziesięć dni). Miejmy nadzieję, że już niebawem „Okno" zaprezentuje efekty pracy. Spotkanie odbyło się dzięki życzliwości Stowarzyszenia Gościniec 4 Żywiołów z Lanckorony. (R. Kadela)

 

Foto R. Kadela, K. Biel, K. Frączek, P. Rusin, K. Szczygieł, E. Madej

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: