N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
447
895
6656
18736
30745
4181345

Betlejemskie Światło 2017 w Gminie Mucharz

Betlejemskie Światło 2017 dotarło do Gminy Mucharz (2)

Za pośrednictwem harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju ponownie zapłonęło na wigilijnych stołach w domach mieszkańców Gminy Mucharz, a także sąsiednich parafii.

Uroczystość przekazania BŚP w Mucharzu

Harcerze i instruktorzy ZHP środowiska mucharskiego przekazali mieszkańcom Parafii Mucharz Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczystość odbyła się podczas mszy świętej odprawionej przez ks. proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego 24 grudnia 2017 r. o godz. 7.00 w kościele parafialnym w Mucharzu. Tegorocznej akcji przyświeca hasło: „Rozpalmy w sobie światło". Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś" harcerze podjęli wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

Każdy z uczestników mszy świętej otrzymał lampion z zapalonym Światełkiem, a także mały upominek w postaci świątecznego ciasteczka. Harcerze złożyli parafianom serdeczne życzenia zdrowia, radości, pogody ducha oraz Bożego błogosławieństwa.

Mucharz

BŚP w Jaszczurowej, Świnnej Porębie, Śleszowicach, Tarnawie Dolnej i AK

Światełko dotarło również do kaplicy w Jaszczurowej oraz kościołów w Świnnej Porębie, Śleszowicach i Tarnawie Dolnej.

W czwartek 21 grudnia harcerze przekazali Światło Wójtowi Gminy Mucharz Wacławowi Wądolnemu oraz uczestnikom gminnego spotkania opłatkowego – pracownikom Urzędu Gminy, radnym, przedstawicielom instytucji, organizacji i kół działających na terenie gminy.

Z kolei w sobotę 23 grudnia harcerze odwiedzili ze Światłem Pokoju kombatantów i członków Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Wadowice.

Jaszczurowa, Świnna Poręba, Śleszowice, Tarnawa Dolna

Harcerski opłatek środowiska mucharskiego

Opłatek środowiska harcerskiego ZHP gminy Mucharz
8 grudnia 2017 r. harcerze i instruktorzy środowiska mucharskiego wzięli udział w uroczystej Wigilii, która odbyła się podczas dwudniowego harcerskiego biwaku wigilijnego w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej. Obecni byli przedstawicieli wszystkich pionów harcerskich: 7 Drużyna Harcerska „Omega" z Jaszczurowej, 125 Drużyna Harcerska „Zośka" z Mucharza, 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia Józefa Poniatowskiego i 4 Drużyna Wędrownicza „Cztery Żywioły", skupiające młodzież z całej gminy – razem prawie sto harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników.

Harcerzy swoją obecnością zaszczycili: dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej pani Janina Kunowska, proboszcz Parafii Mucharz Krzysztof Strzelichowski, przewodnicząca Rady Gminy pani Anna Fila, pan Jarzy Wójs, pan Rafał Cyganek, pan Stanisław Mika, druh Michał Wata, druhna pwd. Jadwiga Zielińska, druhna Beata Grzyb, druh Tomasz Łopata, państwo Marzena Jastrzębska i Ignacy Kowalski oraz państwo Izabella i Mariusz Luberadzcy. Okolicznościowe pismo do harcerzy skierował również Wójt Gminy Mucharz pan Wacław Wądolny.

Harcerska Wigilia środowiskowa, organizowana od kilkunastu lat, stała się już tradycją. Jest okazją do spotkania się zrzeszonych w ZHP harcerzy z terenu całej gminy oraz ich przyjaciół. Sprzyja to integracji drużyn oraz zacieśnienia więzi przyjaźni i wzajemnej współpracy. To także czas podziękowań wszystkim, którzy aktywnie i z zaangażowaniem wspierają harcerskie działania, przedsięwzięcia i inicjatywy.

Harcerski opłatek

Wędrownicy z Mucharza w Stanisławiu Dolnym

Tydzień później, 15-16 grudnia 2017 r. wędrownicy z 4 DW „Cztery Żywioły” wzięli udział w Wigilii pionu wędrowniczego. W Stanisławiu Dolnym spotkały się drużyny wędrownicze działające na terenie Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Organizatorem Wigilii była 5 DW „To Nie My”. (zobacz także: facebook)

Tekst: D. Polan

Foto: A. Kadela, R. Kadela, K. Bednarczyk, D. Polan, A. Potoczny

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: