N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
239
643
2065
35037
32946
4230592

Cudowna moc bukietów 2017

Cudowna moc bukietów 2017

W dniu 15 sierpnia w naszej gminie Mucharz w Jaszczurowej odbył się III Konkurs Bukietów Zielnych. Organizatorem imprezy było Koło Gospodyn Wiejskich w Jaszczurowej. Projekt ten był realizacją zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Mucharz.

Uroczystość rozpoczęto Mszą świętą w Kaplicy w Jaszczurowe, a następnie przejechano dorożkami na miejsce imprezy. Mieszkańcy naszej gminy, zaproszeni goście oraz turyści w tym roku licznie dopisali obecnością i zapełnili miejsca pod namiotami przy budynku Domu Kultury.

Część artystyczną rozpoczęto piękną Maryjną pieśnią religijną a następnie Jaszczurowianki na czele ze swoim wodzirejem Radkiem rozbawiały publiczność swoim repertuarem . Nie brakowało również występów dzieci i młodzieży, którzy swymi ludowymi tańcami oraz piosenkami porwały serca mieszkańców. Imprezę uświetnił również zaproszony zespół śpiewaczy „Biesiada" z Tomic.

Przybyli mieszkańcy oraz turyści wzbogacili swoją wiedzę na temat ziół poprzez wysłuchaną prelekcję przygotowną przez kierownika ODR Panią Mirosławę Antos.

Kulminacyjnym punktem imprezy było ogłoszenie wyników konkursu. Jury w składzie: pani Mirosława Antos, pani Danuta Malinkiewicz i pan Józef Skudlarski spośród 21 Bukietów Tradycyjnych wybrało:

I miejsce Zuzanna Tokarz
II miejsce KGW Tomice
III miejsce KGW Jaszczurowa
Wyróżnienie Danuta Pławny
Wyróżnienie Anna Rolka

Wyróżnienie od FHU Victoria Irena Skudlarska Wadowice dla KGW Skawce

W kategorii Bukiet Mały brało udział 17 dzieci i wybrano:

I miejsce Diana Olesińska
II miejsce Martyna Binda
III miejsce Kinga Korzeniowska
Wyróżnienie Faustyna Drzyżdżyk
Wyróżniene Mateusz Adamek

Towarzyszącymi atrakcjami na imprezie były dmuchańce dla dzieci, kawiarenka pod chmurką, sklepik z rękodziełem, w którym można było się zaopatrzyć w woreczki zapachowe z mięty, z lawendy , macierzanki i róży. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w organizację tej imprezy. Dziękujemy naszym sponsorom. (Barbara Mosór)

...

W Jaszczurowej wybrano najpiękniejszy bukiet zielny. 15 sierpnia odbyła się tam impreza pod nazwą „CUDOWNA MOC BUKIETÓW" oraz III Konkurs Bukietów Zielnych

Patronami uroczystości był Instytut Dziedzictwa z Krakowa oraz Wójt Gminy Mucharz. W konkursie na Bukiet Tradycyjny wzięło udział 21 osób, zaś na Bukiet Mały 17 dzieci.

Komisja w składzie Mirosława Antos, Danuta Malinkiewicz oraz Józef Skudlarski przyznała następujące miejsca:

Bukiet Tradycyjny

 • I miejsce - Zuzanna Tokarz
 • II miejsce - KGW Tomice
 • III miejsce - KGW Jaszczurowa
 • Wyróżnienie - Anna Rolka
 • Wyróżnienie - Danuta Pławny
 • Wyróżnienie id FHU Victoria Irena Skudlarska - KGW Skawce

Bukiet Mały

 • I miejsce - Diana Olesińska
 • II miejsce - Martyna Binda
 • III miejsce - Kinga Korzeniowska
 • Wyróżnienie - Faustyna Drzyżdżyk
 • Wyróżnienie - Mateusz Adamek

Konkurs Bukietów Zielnych 2017 (foto A. Kadela)


9 sierpnia 2017 odbyły się warsztaty fotograficzne w ramach imprezy „CUDOWNA MOC BUKIETÓW" prowadzone przez Pana Wiesława Jarka. Na warsztatach oprócz bukietów zielnych, uczono się fotografii przyrody, portretów i pejzaży. Możemy zobaczyć pomnik przyrody - dąb „Wrotnik", Jezioro Mucharskie oraz piękno przyrody mucharskiej ziemi: kwiaty i zioła. (T.Chmielarz-Bryndza)

Warsztaty fotograficzne 2017 (foto W. Jarek, J.Krok,T.Chmielarz-Bryndza)


W Krakowie w Małopolskim Centrum Edukacji Florystycznej odbyły się warsztaty florystyczne. A wszystko w ramach organizowanej imprezy „CUDOWNA MOC BUKIETÓW".

Zdjęcia z warsztatów florystycznych, które odbyły się 07.08.2017 r. w Małopolskim Centrum Edukacji Florystycznej w Krakowie. Po części wstępnej, na której uczestniczki warsztatów dowiedziały się o obowiązujących zasadach ścinania ziół i kwiatów, przechowywania ich i suszenia dla zachowania właściwości leczniczych, przyszła pora na zajęcia praktyczne, na których Panie zgłębiały sztukę układania kwiatów.

Warsztaty florystyczne 2017 (foto T.Chmielarz-Bryndza)


Instytut Dziedzictwa z Krakowa oraz Wójt Gminy Mucharz w ramach organizowanej imprezy „CUDOWNA MOC BUKIETÓW" zapraszają mieszkańców gminy Mucharz na III Konkurs Bukietów Zielnych - Jaszczurowa 15 sierpnia 2017

Zapraszamy do udziału w III KONKURSIE BUKIETÓW ZIELNYCH w dwóch kategoriach:

 • BUKIET ZIELNY TRADYCYJNY - DLA DOROSŁYCH
 • BUKIET MAŁY - DLA DZIECI DO 13 LAT

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 15 SIERPNIA 2017 R. w JASZCZUROWEJ

KONKURS jest organizowany pod patronatem Stowarzyszenia „Instytut Dziedzictwa" w Krakowie realizującego projekt: „CUDOWNA MOC BUKIETÓW" oraz Wójta Gminy Mucharz. W programie imprezy:

 • 14.00-Msza Św. w Kaplicy w Jaszczurowej
 • 15.00- Przejazd wozami na miejsce imprezy
 • 15.30-Część artystyczna przy budynku Domu Kultury w Jaszczurowej/występy dzieci i młodzieży, program artystyczny „Jaszczurowianek", występ zespołu śpiewaczego z Tomic „Biesiada"
 • 17.00- Krótka prelekcja o ziołach
 • 19.00-Rozstrzygnięcie konkursu na bukiety zielne
 • 20.00-Festyn- gra Radek

 

 • Atrakcje dla dzieci i dorosłych
 • Stoiska KGW
 • Stoisko z produktami zielarsko-medycznymi

Cudowna moc bukietów 2017


Instytut Dziedzictwa z Krakowa oraz Wójt Gminy Mucharz w ramach organizowanej imprezy „CUDOWNA MOC BUKIETÓW" zapraszają mieszkańców gminy Mucharz na warsztaty:

 • FLORYSTYCZNE -7.08.2017r. G.16.00 które odbędą się w Małopolskim Centrum Edukacji Florystycznej w KRAKOWIE /ZAPISY DO 30.07.2017R.-507175367/Transport zapewniony/ WARSZATY POPROWADZI – Pani mgr inż. Agnieszka Stój

Warsztaty florystyczne będą spotkaniemz matką naturą, które nauczy okiełznać chaos dzikiej przyrody dla stworzenia harmonii bukietu. Uczestnicy nauczą się jak tworzyć poprawny bukiet zielny i z czego ma się składać. Wbrew pozorom nie jest to łatwa sztuka.

 • FOTOGRAFICZNE-9.08.2017R.-PLENER W JASZCZUROWEJ PRZY ZABYTKOWYM ZESPOLE DWORSKO -PARKOWYM

(WARSZTATY PRZEPROWADZIMY W PLENERZE NAD JEZIOREM MUCHARSKIM Z WYKORZYSTANIEM LOKALNYCH KAPLICZEK MATKI BOŻEJ I Z UDZIAŁEM KWIATÓW I ZIÓŁ)

 • ZAPISY DO 30.07.2017R.507175367 - warsztaty poprowadzi pan Wiesław Jarek

Wiesław Jarek jest uznanym fotografem reportażowym, którego zdjęcia zamykają w jednej chwili wiele uczuć. Jest wieloletnim fotografem konkursu Cudowna Moc Bukietów w Podstolicach, jego zdjęcia można podziwiać na stronie internetowej instytutdziedzictwa.pl. Prowadzi warsztaty dla różnych grup wiekowych z techniki fotografowania roślin oraz portretów. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zwieńczeniem imprezy będzie konkurs bukietów zielnych, który tradycyjnie już odbędzie się w Jaszczurowej 15 sierpnia.


Zobacz także:

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: