N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
157
1081
3453
15533
30745
4178142

Igłą i nitką - mobilna pracownia krawiecka

Igłą i nitką - mobilna pracownia krawiecka

Na terenie Gminy Mucharz w okresie od sierpnia do grudnia 2016 r. realizowany był projekt „Igłą i nitką" – mobilna pracownia krawiecka.

Mobilna pracownia krawiecka

Szycie to typowo kobieca czynność, która obecnie odeszła do lamusa. Kiedyś w domach gospodynie szyły, robiły na drutach czy haftowały, obecnie w czasach gdzie można prawie wszystko kupić w sklepie zapomina się o takich umiejętnościach.

Stowarzyszenie „KLEKS" ze Świnnej Poręby chcąc rozbudzić w mieszkańcach Gminy Mucharz pasję szycia znalazło pomysł na utworzenie mobilnej pracowni krawieckiej tym samym stworzyło warunki na ciekawe i pożyteczne spędzanie wolnego czasu.

Na terenie Gminy Mucharz w okresie od sierpnia do grudnia 2016 r. realizowany był projekt „Igłą i nitką" – mobilna pracownia krawiecka, który został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX" Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia w Stryszawie. Pozyskane środki zostały przeznaczone na zakup min. 6 szt. maszyn do szycia oraz innych drobnych sprzętów krawieckich i materiałów na warsztaty. W czasie trwania projektu na terenie Gminy Mucharz odbyło się 12 warsztatów krawieckich: dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, udział w nich wzięło w sumie 36 osób. Podczas zajęć uczestnicy poznawali tajniki szycia i projektowania prostych rzeczy oraz zapoznawali się z zasadami działania maszyn do szycia.

Mimo zakończenia realizacji zaplanowanych w ramach projektu warsztatów zajęcia krawieckie nadal są kontynuowane na terenie niektórych szkół z Gminy Mucharz. Pomysłodawcy projektu szczególne zasługi przypisują dwóm nauczycielkom ze szkół z Gminy Mucharz p. E. Sikora i W. Jamróz, które dzięki zaangażowaniu swojego wolnego czasu przeprowadziły w ramach projektu bezpłatnie zajęcia. Rozwiązanie to pozwoliło na zakup większej ilości sprzętu i organizację projektu w szerszym zakresie. Pozyskane środki finansowe to zaledwie 3300 zł. a zakup chociażby 6 szt. maszyn do szycia to spory wydatek. Bardzo dziękujemy!

Zobacz także:

Pracownia krawiecka (foto W. Rupa)

 


Ogłoszenie, 9.09.2016

Igłą i nitką

Stowarzyszenie „KLEKS" ze Świnnej Poręby zaprasza mieszkańców Gminy Mucharz do udziału w projekcie.

W ramach projektu zapraszamy do skorzystania z oferty pierwszej na tym terenie mobilnej pracowni krawieckiej. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych mieszkańców na warsztaty krawieckie, podczas których będzie można nie tylko zapoznać się z podstawowymi technikami szycia i projektowania, ale również zainspirować się do samodzielnych twórczości.
Karty zgłoszenia dostępne są w siedzibie Stowarzyszenia „KLEKS" w Świnnej Porębie 216 lub na stronie www.mucharz.pl

Wypełnione zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie Stowarzyszenia „KLEKS". do 18.09.2016 r. Więcej informacji:507 87 16 30

Zobacz także:

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: