N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
238
643
2064
35036
32946
4230591

21 Babiogórski Złaz Samorządowców

21 Babiogórski Złaz Samorządowców

Już za nami XXI Międzynarodowy Złaz Samorządowców. Tradycyjnie już, w ostatnią sobotę sierpnia mieszkańcy gmin należących do Stowarzyszania Gmin Babiogórskich, w tym również i Mucharz uczestniczą w zdobywaniu lokalnych beskidzkich szczytów.

Przy kaplicy Konfederatów Barskich

W 2016 roku była to góra „Jasień" w Suchej Beskidzkiej, gdzie przy kaplicy Konfederatów Barskich odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji uczestników złazu i mieszkańców gmin należących do Stowarzyszenia. Docelowym punktem spotkania był teren Zespołu Zamkowo-Parkowego w Suchej Beskidzkiej, gdzie na wszystkich uczestników złazu czekał tradycyjny poczęstunek, konkursy, pokazy oraz wspólne śpiewy i zabawa.

Celem Złazu jest stworzenie wśród wspólnoty samorządowej przyjaznej atmosfery, integracji społeczności lokalnej, mieszkającej po obydwu stronach granicy polsko-słowackiej, promowanie górskich miejscowości, podziwianie piękna krajobrazów i przyrody oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania turystki. (T.Chmielarz-Bryndza)

21 Babiogórski Złaz Samorządowców (foto J. Siemieniec)


Zaproszenie do Suchej Beskidzkiej 2016

XXI Międzynarodowy Złaz Samorządowców w rym roku w gminie Sucha Beskidzka - 27 sierpnia 2016. Zapraszamy mieszkańców na złaz. Zgłoszenia przyjmujemy w Urzędzie Gminy w Mucharzu do dnia 25.08.2016 r. Wyjazd gimbusem. Wychodzimy trasą nr 1 z przystanku PKP w Zembrzycach.

Urokliwe górskie krajobrazy z rozległą powierzchnią kompleksów leśnych, bogactwo szaty roślinnej, spokój i bezpieczeństwo sprawiają, że gmina jest bardzo dobrym miejscem do spędzenia wolnego czasu. Położona w centrum Beskidów Sucha Beskidzka jest doskonałym punktem wypadowym dla amatorów górskich wycieczek. Z miasta można bez trudu dojechać do pobliskich miejscowości, skąd prowadzą liczne szlaki m.in. na Babią Górę (1725 m n.p.m.), Policę (1369 m n.p.m.), Jałowiec (1111 m n.p.m.), Koskową Górę (866 m n.p.m.) czy Leskowiec (922 m n.p.m.). Natomiast w samej Suchej rozpoczynają się cztery piesze szlaki turystyczne, na których znajdują się bardzo interesujące krajobrazowo punkty widokowe zarówno na miasto, jak również na okoliczne pasma górskie. Na zwolenników aktywnej formy wypoczynku czekają trasy rowerowe. Odwiedzający Suchą Beskidzką turyści mogą skorzystać z Miejskiej Wypożyczalni Rowerów. To świetna alternatywa dla tych, którzy chcą poznać okoliczne atrakcje poruszając się tym ekologicznym środkiem transportu. Gmina oferuje nie tylko walory przyrodniczo-krajobrazowe, ale także możliwość poznania ciekawych zabytków m. in. najcenniejszego zabytku miasta i całego regionu - renesansowego zamku zwanego „Małym Wawelem".

Regulamin

Karta zgłoszenia

Mapa złazu

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: