N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Benefis kulinarny z dziada pradziada

Benefis kulinarny z dziada pradziada

W sobotę 4 czerwca 2016r. Koło Gospodyń Wiejskich z Mucharza zrealizowało zadanie pn. „Benefis kulinarny Z dziada pradziada", dofinansowane z LGD „Gościniec 4 Żywiołów".

W siedzibie GOKiC w Mucharzu przeprowadzono warsztaty kulinarne, w których udział wzięło 10 kobiet. Na etapie rekrutacji uczestnicy dostarczyli staropolskie przepisy i wg nich przygotowano potrawy. Końcowym rezultatem kulinarnych zmagań była degustacja, w której udział wziął również p. Paweł Paździora, wiceprezes Zarządu LGD „Gościniec 4 Żywiołów".

Na stole znalazł się staropolski bigos, pieczeń wieprzowa w sosie własnym, pierś z kurczaka w marynacie, zupa gulaszowa, kotlety ziemniaczane, razowe kluski, młode ziemniaczki z koperkiem, surówka marchewkowa, drożdżowy cynamonowiec.

W ramach grantu zakupiono art. spożywcze potrzebne do przyrządzania dań oraz żeliwny kociołek, w którym przygotowano jedną z potraw – zupę gulaszową. Gospodynie z Mucharza chętnie wzięły udział w Benefisie, a nagrodą była dla nich integracja oraz możliwość spotkania się w gronie znajomych.

Benefis kulinarny (foto J. Siemieniec)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Rodzina 500+

Sesja rady gminy

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ewidencja obiektów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

WKU Oświęcim

Wiadomości powiatowe

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: