N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
732
1212
2639
12582
21206
4341798

Pożarnicze ABC...

W czwartek 27 marca 2014 r. w Domu Kultury w Jaszczurowej odbył się powiatowy etap „Ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom" w którym wzięli udział najlepsi uczestnicy konkursu z etapów gminnych.

W czwartek 27 marca 2014 r. w Domu Kultury w Jaszczurowej odbył się powiatowy etap „Ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom" w którym wzięła udział młodzież - najlepsi uczestnicy konkursu z etapów gminnych, w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na ziemi mucharskiej przywitał wszystkich obecnych gospodarz - Wójt Gminy Mucharz Pan Wacław Wądolny, życząc uczestnikom powodzenia w konkursie. Konkurs przebiegał w dwóch etapach – pierwszy polegał na rozwiązywaniu testu, natomiast druga część była ustna - uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania. W czasie gdy komisja oceniała prace, młodzież mogła zobaczyć wyposażenie samochodu typu GBA z OSP Mucharz oraz jak w praktyce wyglądają akcje strażackie. Pokaz przygotowali strażacy OSP Mucharz przy wsparciu JRG Wadowice.

Laureaci konkursu otrzymali z rąk: Starosty Wadowickiego Pana Jacka Jończyka, który jednocześnie pełni rolę Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach, Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach – mł bryg. Pawła Kwarciaka, druha Antoniego Kwarciaka oraz Wójta Gminy Mucharz Pana Wacława Wądolnego nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki sportowe z logo OTWP oraz dyplomy.

Finalistom etapu powiatowego gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim. Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Z wynikami konkursu można zapoznać się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach - tutaj. (UG Mucharz)

Ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej

(foto UG Mucharz, B. Szpila)

 


Etap gminny, 8.03.2014

W dniu 08 marca 2014 r. w remizie OSP Mucharz-Skawce młodzież i dzieci przystąpiły do gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Po wstępnych eliminacjach środowiskowych 30 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyło w konkursie na szczeblu gminnym.

W miłej atmosferze dzieci rywalizowały w trzech grupach wiekowych. Sprawdzone zostały wiadomości z wiedzy pożarniczej w formie testu a następnie najlepsi uczestnicy walczyli o miejsca odpowiadając na wylosowany zestaw pytań. Po podsumowaniu punktów, stosownie do swojej grupy wiekowej najlepsze miejsca zajęli następujący uczniowie:

Szkoła podstawowa

  • 1. Mateusz Kopeć - Jaszczurowa
  • 2. Mikołaj Mosór - Jaszczurowa
  • 3. Maksymilian Zalewski - Jaszczurowa

Gimnazjum

  • 1. Elżbieta Mnich – Mucharz
  • 2. Karolina Szczygieł – Skawce
  • 3. Mateusz Flaka – Jaszczurowa

Ponadgimnazjalne

  • 1. Mateusz Pawlik – Koziniec
  • 2. Piotr Pawlik – Koziniec
  • 3. Łukasz Bednarczyk - Jaszczurowa

Organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Związku OSP RP w Mucharzu przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nad porządkiem i właściwym przebiegiem konkursu czuwał Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP dh Witold Wata, dh. Paweł Fortuna-Komendant Gminny, dh Roman Kopeć-Naczelnik OSP Jaszczurowa, dh. Dariusz Dyrcz -Prezes OSP Koziniec - Centrum.

Gościem honorowym turnieju był Wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny który wręczył nagrody uczestnikom ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do gminnego turnieju bardzo przyczynił się Gminny Ośrodek Kultury którego pracownicy przygotowali ciepły posiłek dla uczestników za co Zarząd OSP składa serdeczne podziękowania dla Pani Jolanty Siemieniec i Pani Barbary Mosór.

Laureaci trzech pierwszych miejsc będą uczestniczyć w turnieju powiatowym który odbędzie się 27.03.2014r , a gospodarzem i współorganizatorem tegorocznego turnieju jest Gmina Mucharz. (Komendant Gminny dh. Paweł Fortuna)

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Małopolska Izba Rolnicza

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: