N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
156
1081
3452
15532
30745
4178141

Na szlakach turystycznych Beskidu Małego

 

Już po raz trzydziesty szósty harcerze wędrowali szlakiem Zegadłowiczowskich powsinóg, uczestnicząc w trzydniowym 36 Rajdzie „Powsinóg Beskidzkich".

Blisko setka młodych turystów w dniach 4-6 października zagościła w Beskidzie Małym zamieniając jednocześnie Zespół Szkół w Jaszczurowej w harcerską bazę.

Sobotnia trasa rajdu wiodła w tym roku z Kocierza przez Potrójną, Łamaną Skałę, Leskowiec, aż do Jaszczurowej. Harcerze odwiedzili Chatkę „Na Samiuśkim Szczycie Potrójnej", Studenckie Schronisko Turystyczne „Pod Poptrójną" i Schronisko PTTK „Leskowiec". 24 kilometrowa trasa usiana była licznymi punktami patrolowymi, na których harcerze ćwiczyli umiejętność posługiwania się GPS-em oraz orientacji w terenie. W niedzielę zakończono rajdową rywalizację oraz rozdano nagrody – zwyciężyła Drużyna Wędrownicza „Zodiak" z Wadowic, II miejsce zajęła 3 Drużyna Harcerska „Badyle" z Kalwarii, a III 4 Drużyna Wędrownicza „Cztery Żywioły" z Mucharza. Organizatorem rajdu była 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia J. Poniatowskiego oraz Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP.

Gmina Mucharz, a w szczególności Szkoła w Jaszczurowej często goszczą harcerskie imprezy. Jest to głównie zasługą życzliwości władz samorządowych, dyrekcji szkoły (p. Janiny Kunowskiej) oraz atrakcyjności turystycznej samej gminy.

Zobacz także:

 

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: