N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
593
698
2486
15457
22632
4701947

Narodowe czytanie 2020

Narodowe czytanie 2020

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu w ramach działalności Bibliotek, wziął udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2020 – w akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej oraz potrzebę dbałości o język polski. 

Narodowe Czytanie 2020 – GOKiC Mucharz

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu w ramach działalności bibliotek, wziął udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2020 – w akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej oraz potrzebę dbałości o język polski. Lekturą tegorocznej, dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

Na terenie Gminy Mucharz fragmenty Balladyny odczytane zostały w Świetlicy Wiejskiej w Mucharzu, w Wiejskim Domu Kultury w Kozińcu oraz w plenerze na terenie Wiejskiego Domu Kultury w Jaszczurowej.

W tym roku we wspólnym czytaniu aktywnie uczestniczyła młodzież z naszej gminy oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej.

W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe egzemplarze Balladyny, oznaczone przesłaną z Kancelarii Prezydenta RP specjalną pieczęcią Narodowego Czytania. Dla uczestników zapewniony został słodki poczęstunek.

Fotorelacja z wydarzenia na https://www.facebook.com/gokicmucharz (W. Rupa)

Narodowe Czytanie 2020 (foto GOKiC Mucharz, J. Siemieniec, R. Kadela)

 


Narodowe czytanie w gminie Mucharz

Głównym celem akcji, która została zapoczątkowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 roku, jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Lekturą tegorocznej, dziewiątej odsłony tego ważnego wydarzenia kulturalnego jest "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

O Balladynie

Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Narodowe czytanie 2020

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska