N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
756
713
2743
19282
19905
4725677

PSZOK - podrzucili śmieci – przyłapały ich kamery

PSZOK - podrzucili śmieci – przyłapały ich kamery

Wójt Gminy Mucharz informuje, iż jedna z opisanych spraw została wyjaśniona pozytywnie.

Informacja, 18.08.2020

Mieszkaniec Gminy został rozpoznany i po wyjaśnieniu kwestii gospodarowania odpadami złożył stosowną deklarację i wniósł opłatę za odbiór odpadów z jego nieruchomości. W tym przypadku sprawa została załatwiona polubownie. Jednak zaznaczyć należy, iż obowiązek ponoszenia opłaty jest już w momencie wytwarzania odpadów na terenie danej nieruchomości. Zgodnie z art. 9u ust. 1 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, jednym z obowiązków wójta, jest sprawowanie kontroli przestrzegania i stosowania przepisów wspomnianej ustawy.

Więc, aby uniknąć wyżej opisanych nieprzyjemności warto złożyć deklarację na odbiór odpadów w Urzędzie Gminy i tym samym dostosować się do obowiązujących przepisów prawa. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania nie tylko władz samorządowych, ale także Mieszkańców. To od Nas zależy czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne .


Podrzucili śmieci – przyłapały ich kamery

Po raz kolejny przypominamy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaszczurowej nie jest miejscem do dowolnego podrzucania odpadów! Otwarty jest raz w miesiącu zgodnie z wyznaczonym harmonogramem (dostępny na stronie mucharz.pl). Zebrane w domach odpady komunalne należy posegregowane i wystawić przed posesję w workach w wyznaczone dni zbierania. Osoby, które porzucają śmieci w różnych miejscach, często myślą, że pozostaną anonimowe. Natomiast zaznaczyć należy, iż obiekt posiada całodobowy monitoring!

  • W dniu 09.08.2020 r. ok. godz. 5:00 młody mężczyzna wrzucił nieposegregowane odpady w niebieskim worku za ogrodzenie PSZOK.

PSZOK - podrzucili śmieci – przyłapały ich kamery

PSZOK - podrzucili śmieci – przyłapały ich kamery

  • Natomiast po godz. 10:00 kierowca granatowego Mitsubishi na suskich rejestracjach zostawił kilka worków z materiałami budowlanymi.

Obecnie w powyżej opisanych przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające. Sprawcy ww. zdarzeń mogą jednak dobrowolnie skontaktować się z Wójtem Gminy Mucharz do dnia 17.08.2020 r. w celu polubownego załatwienia sprawy, w przeciwnym wypadku zgromadzone materiały zostaną przesłane na Komendę Powiatową Policji w Wadowicach.

Podrzucili śmieci – przyłapały ich kamery (foto UG Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska