N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
102
458
560
17681
22632
4704171

Harcerska wiosna 2019

Harcerska wiosna 2019

Wiosenna aura sprzyja harcerskiej aktywności. Harcerze mają okazję wykazać się na różnych polach swej działalności, oddać się służbie, wędrówce, pracy i zabawie.


Konstytucja 3 Maja

3 maja reprezentacja mucharskiego środowiska ZHP uczestniczyła w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Wadowicach. Harcerze pełnili wartę pod pomnikiem 12 pułku piechoty oraz złożyli wiązankę wraz z kombatantami ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Po wadowickiej uroczystości zapalono także znicze pod Obeliskiem w Mucharzu.


Na turystycznym szlaku

W dniach 12-14 kwietnia 2019 harcerze drużyn działających na terenie gminy Mucharz uczestniczyli w trzydniowym XXXIII Rajdzie Powitania Wiosny w Stanisławiu Dolnym i okolicach. Wzięło w nim udział ponad 250 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Mucharskie środowisko reprezentowały: 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia Józefa Poniatowskiego, 7 Drużyna Harcerska „Omega" i 125 Drużyna Harcerska „Zośka". Podczas rajdu harcerze przemierzyli liczącą kilkanaście km trasę po Pogórzu Wielickim, a trzy harcerki - Faustyna Gzela, Nadia Kyś i Weronika Stanek złożyły przyrzeczenie harcerskie.


Dbamy o rozwój duchowy

W okresie przygotowań do Świąt Wielkanocnych 14 kwietnia 2019 r. harcerze wzięli udział w Parafialnej Drodze Krzyżowej drogami Mucharza, pełnili wartę z pochodniami na stacjach Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie w Wielkim Tygodniu budowali Grób Pański w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha BM w Mucharzu, a w Wielki Piątek pełnili wartę przy Grobie Pańskim. (tekst, foto: D. Polan, T. Kadela)

 

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy w Mucharzu za pomoc w zorganizowaniu transportu drużyn harcerskich na Rajd Powitania Wiosny.

Harcerze środowiska mucharskiego

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska