N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Nasi harcerze na obozie w Pogorzelicy. Obóz Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
476
1346
12459
45049
62305
6151458

11 listopada 2018 w Mucharzu

11 listopada 2018 w Mucharzu

W niedzielę 11 listopada 2018 r. Polska świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się mieszkańcy gminy Mucharz.

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 r. cała Polska świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, delegacje gminnych szkół, OSP, ZHP, dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy Mucharz.

Uroczystości rozpoczęła się o godzinie 16.30 apelem niepodległościowym. Uświetniły ją sztandary Związku Harcerstwa Polskiego, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz gminnych szkół.

Po krótkim apelu delegacje Urzędu Gminy z Panem Wójtem Wacławem Wądolnym, Przewodniczącą Rady p. Anną Fila i radnymi, delegacje szkół z dyrektorami p. Janiną Kunowską i p. Beatą Polak, Drużyn Harcerskich oraz młodzież szkolna złożyły pod Obeliskiem Niepodległości wiązanki kwiatów i znicze.

O godzinie 17.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha odprawiona została msza święta za Ojczyznę koncelebrowana przez ks. prałata Jana Marcisza, ks. proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego i ks. Przemysława Bialika.

Tuż po mszy miała miejsce prezentacja zdjęć (zobacz) związanych z naszą małą ojczyzną, kulturą, tradycją, z wydarzeniami, postaciami i miejscami, które często już nie istnieją. Po niej wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie pieśni patriotyczne.

W godzinach przedpołudniowych harcerze z Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w Wadowicach, zaciągając wartę pod pomnikiem 12 pułku piechoty. (RK)

„Sto zdjęć na stulecie niepodległości"

„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”

Ustawa z dnia 23 kwietnia 1937 roku.

Święto Niepodległości w Mucharzu (foto D.Polan)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023