N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

GOKiC Mucharz

100 lat niepodległości

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
724
824
2225
33248
26957
5720591

11 listopada 2018 w Mucharzu

11 listopada 2018 w Mucharzu

W niedzielę 11 listopada 2018 r. Polska świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się mieszkańcy gminy Mucharz.

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 r. cała Polska świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, delegacje gminnych szkół, OSP, ZHP, dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy Mucharz.

Uroczystości rozpoczęła się o godzinie 16.30 apelem niepodległościowym. Uświetniły ją sztandary Związku Harcerstwa Polskiego, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz gminnych szkół.

Po krótkim apelu delegacje Urzędu Gminy z Panem Wójtem Wacławem Wądolnym, Przewodniczącą Rady p. Anną Fila i radnymi, delegacje szkół z dyrektorami p. Janiną Kunowską i p. Beatą Polak, Drużyn Harcerskich oraz młodzież szkolna złożyły pod Obeliskiem Niepodległości wiązanki kwiatów i znicze.

O godzinie 17.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha odprawiona została msza święta za Ojczyznę koncelebrowana przez ks. prałata Jana Marcisza, ks. proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego i ks. Przemysława Bialika.

Tuż po mszy miała miejsce prezentacja zdjęć (zobacz) związanych z naszą małą ojczyzną, kulturą, tradycją, z wydarzeniami, postaciami i miejscami, które często już nie istnieją. Po niej wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie pieśni patriotyczne.

W godzinach przedpołudniowych harcerze z Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w Wadowicach, zaciągając wartę pod pomnikiem 12 pułku piechoty. (RK)

„Sto zdjęć na stulecie niepodległości"

„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”

Ustawa z dnia 23 kwietnia 1937 roku.

Święto Niepodległości w Mucharzu (foto D.Polan)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023