N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
11
521
3326
2959
19232
4819887

Betlejemskie Światło Pokoju w Mucharzu

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Mucharza w niedzielę 16 grudnia 2012 r. z Krakowa, gdzie harcerze i instruktorzy uczestniczyli w jego uroczystym przekazaniu.

Środowisko harcerskie Ziemi Mucharskiej reprezentowały druhny i druhowie Marta Ptak, Dominika Sobik, Kamil Smętek, Katarzyna Bednarczyk, Beata Mrajca oraz pwd Agnieszka Kadela.

Uroczystości związane z przekazaniem światełka rozpoczęły się apelem harcerzy Chorągwi Krakowskiej ZHP na Wawelu w którym wzięła udział Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz przedstawiciele Komendy Chorągwi Krakowskiej ZHP. Po apelu w Kościele Mariackim odprawiona została msza święta, której przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Władze Chorągwi przywiozły Betlejemski Światło Pokoju z Popradu na Słowacji – tam przekazali je polskim harcerzom słowaccy skauci i tam środowisko mucharskie również miało swoich przedstawicieli – druhny Klaudię Klimowską i Karolinę Polan.

Już w środę 19 grudnia harcerze ze 130 DSTH oraz delegacja Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP zanieśli podczas wieczornej wyprawy Betlejemskie Światło Pokoju do schroniska PTTK na Leskowcu. W piątek dotarło ono do kombatantów i członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (Koło Wadowice), z którymi harcerze z Mucharza współpracują już od kilku lat oraz na wigilijny stół samorządowców Gminy Mucharz.

W niedzielę nasi harcerze przekazali BŚP mieszkańcom gminy. Światełko dotarło do kościoła parafialnego w Mucharzu, Świnnej Porębie, kaplicy w Jaszczurowej oraz do kościoła w Śleszowicach. Stąd każda rodzina będzie je mogła zabrać na wigilijny stół. Zaś wieczorem światełko zagościło w Wadowicach. Także przy Betlejemskim Świetle odbyła się już harcerska wigilia, która zgromadziła ponad sześćdziesięciu harcerzy, instruktorów oraz rodziców i przyjaciół mucharskiego środowiska ZHP. (DP)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska