N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
144
1666
13070
53283
60663
6034307

Leonardo 2018

Leonardo 2018

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - zapraszamy mieszkańców do głosowania internetowego! W artykule także o konkursie Leonardo i Walnym Zebraniu Gazdów.

Konkurs „Osobowość Ziem Górskich” 2018

Zapraszamy mieszkańców do internetowego  głosowania na Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich, którego członkiem jest Gmina Mucharz. Stowarzyszenie to zostało zgłoszone do konkursu „Osobowość Ziem Górskich” i przeszło do II Etapu. Głosowanie trwa do 15.05.2018 do godziny 23.59

Głosuj tutaj:

http://www.pgit.pl/koalicja/index.php/glosowanie


Konkurs Leonardo 2018

W Suchej Beskidzkiej odbył się XXII Konkurs Wiedzy Ogólnej dla gimnazjalistów „Leonardo 2018" oraz Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich

Gminę Mucharz w Konkursie reprezentowali Laura Jurecka z Mucharza oraz Jakub Wróbel ze Świnnej Poręby – uczniowie gimnazjum im. J.B. Górkiewiczowej.

Jakub Wróbel zakwalifikowali się do nagrody głównej konkursu – dwudniowej wycieczki do Łańcuta i Zamościa. Konkurs zorganizowano w remontowanym obecnie Zamku w Suchej Beskidzkiej, a rolę gospodarza pełnił burmistrz miasta p. Stanisław Lichosyt.

Konkurs „Leonardo" od kilkunastu lat organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich (Gmina Mucharz należy do niego od 2008 roku) razem z 14 innymi gminami oraz Zdrużenie Babia Hora ze Słowacji. Bierze w nim udział około 60-ciu uczniów z polskich gimnazjów należących do stowarzyszenia oraz z 7 gmin ze Słowacji. Pytania konkursowe obejmują podstawowe przedmioty ogólnokształcące oraz wiedzę o regionie. Nagrodą dla trzydziestu najlepszych uczestników finału głównego jest najczęściej wycieczka w atrakcyjne turystycznie regiony Polski lub Słowacji.

Walne Zebranie Gazdów

Równolegle do konkursu odbyło się także Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich pod przewodnictwem Starszego Gazdy Stowarzyszenia p. Marka Listwana. W spotkaniu wzięli udział wójt gminy Mucharz Wacław Wądolny oraz kierownik GZEAS Krystian Krzeszokwiak.

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich tworzy obecnie 14 gmin - w tym gmina Mucharz. Jednym z ważniejszych zadań podejmowanych przez SGB są działania na rzecz zachowania rodzimej kultury i folkloru oraz kultywowania wielowiekowych tradycji. Stowarzyszenie wspiera różne lokalne inicjatywy temu służące, organizuje także konkursy (m.in. Konkurs Wiedzy Ogólnej „Leonardo") i wystawy oraz sympozja popularno-naukowe pod wspólnym tytułem „Dziedzictwo kulturowe obszaru Babiej Góry". W okresie czternastoletniej działalności, nakładem SGB ukazało się 25 publikacji, w tym cykliczne wydawnictwa „Kalendarz SGB" i „Rocznik Babiogórski", a także 2 pozycje z serii „Biblioteka Babiogórska". Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich jest organizatorem cieszących się bardzo dużą popularnością Złazów Samorządowców. Raz w roku, w ostatnią sobotę sierpnia, samorządowcy ze wszystkich gmin na obszarze SGB, a także zaprzyjaźnionych gmin słowackich, wraz z rodzinami i znajomymi, wyruszają na szlaki Ziemi Babiogórskiej.

 Leonardo 2018 (foto R. Kadela)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023