N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

GOKiC Mucharz

100 lat niepodległości

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
687
824
2188
33211
26957
5720554

Bieg Pocztyliona 2017 w Mucharzu

Bieg Pocztyliona 2017 w Mucharzu

6 września 2017 r. Gmina Mucharz gościła biegaczy z II Biegu Pocztyliona - "Ogień". Trasa biegu prowadziła z Lwowa przez Kraków do Wiednia. Biegacze maja już plan na 2018 rok - zobacz

Nowe wyzwanie na 2018 rok!

Nowym wyzwaniem dla klubu PAKA-s jest projekt trzeciego Biegu Pocztyliona 2018, którego trasa będzie wiodła z Wilna (Litwa) przez Grodno (Białoruś), Lwów (Ukraina), Kraków, Bratysławę do Wiednia na górę Kahlenberg. Motto Biegu "Poczta Polowa" ma za zadanie upamiętnić trud, jaki wkładała Poczta Polska w utrzymywanie łączności i przekazywanie wiadomości w warunkach wojennych, w czasie kiedy Polska 100 lat temu odzyskiwała wolność.

Długość trasy to odcinek około 1500 kilometrów. Przewidywany jest wariant kontynuowania biegu do Wenecji dla uczczenia 460 rocznicy pierwszego wyjazdu dyliżansu pocztowego z Krakowa do Wencji i dalej do Rzymu. Ma to związek  z 335 rocznicą zwycięstwa wojsk króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Biegacze, w czasie uroczystości na górze Kahlenberg w Wiedniu odbiorą list, który "król" Jan III Sobieski po zwycięstwie napisze do papieża, i poniosą go aż do Rzymu, po czym przekażą papieżowi. Chętni do wzięcia udziału w biegu, jak również sponsorzy mogą juz zgłaszać swoje deklaracje na adres mailowy klubu PAKA-s w zakładce: "Kontakt z nami".

http://www.paka-s.eu/II-Bieg-Pocztyliona-Ogie-2017-III-Bieg-Pocztyliona-Poczta-Polowa-2018/


334 rocznica Odsieczy Wiedeńskiej

Tegorocznym (2017 r.) wyzwaniem podjętym przez organizatora jest przebiegnięcie trasy królewskim traktem z Lwowa przez Kraków do Wiednia przez cztery europejskie kraje: Ukrainę, Polskę, Słowację i Austrię.

Sztafeta dotarła do Mucharza około godz. 15.00. Atrakcją tegorocznego biegu było towarzystwo oddziału konnego, prezentującego się w strojach z epoki . O godz. 17.00, obok mucharskiej plebanii, przy ognisku odbyło się na wspólne spotkanie sztafety Pocztyliona z przedstawicielami Urzędu Gminy, gminnych instytucji i organizacji. Przy wtórze gitary oraz harcerskich i turystycznych piosenek wspominano zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. (D. Polan)

Zobacz także:

Bieg Pocztyliona 2017 w Mucharzu (foto D.Polan, UG Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023