N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
456
674
3259
18388
18700
5111351

Jeżdżę z głową w Gminie Mucharz 2017

Jeżdżę z głową w Gminie Mucharz 2017

Sport, ruch, rekreacja i turystyka, to coraz chętniej wybierany sposób spędzania wolnego czasu przez mieszkańców gminy Mucharz. Do aktywności fizycznej zachęcane są dzieci od najmłodszych lat.

„Jeżdżę z głową" i „Już pływam" – to projekty realizowane w 2017 r. w gminie Mucharz

Sport, ruch, rekreacja i turystyka, to coraz chętniej wybierany sposób spędzania wolnego czasu przez mieszkańców gminy Mucharz. Do aktywności fizycznej zachęcane są dzieci od najmłodszych lat. W okresie zimowym samorząd wspólnie ze szkołami realizował projekt pn. „Jeżdżę z głową" mający za zadanie nauczyć dzieci jeździć na nartach. A w okresie od wiosny do jesieni podejmujemy wspólnie kolejne sportowe wyzwanie, by nauczyć dzieci pływać.

Projekt "Już pływam" rozpocznie się od połowy marca b.r. Pierwsze na basen wyjadą dzieci ze Szkół Podstawowych z Jaszczurowej i z Mucharza, a od września projekt będzie kontynuowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie. Umiejętności pływackie dzieci będą zdobywać na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej pod okiem ratowników i instruktorów. Docelowo 106 uczniów z gminy Mucharz zdobędzie podstawowe umiejętności pływackie, jakże potrzebne by już w niedalekiej przyszłości korzystać z walorów Jeziora Mucharskiego.

Na realizację tych działań gmina Mucharz pozyskała częściowo środki finansowe z Województwa Małopolskiego w ramach zadania: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży", a pozostały wkład finansowy do projektu stanowią środki własne gminy oraz rodziców dzieci biorących udział w projekcie.

Projekty te, już na stałe wpisały się w działania gminy Mucharz, gdyż przynoszą wiele pozytywnych efektów. Aktywnie spędzany wolny czas, korzystanie z atrakcji turystycznych oraz walorów przyrodniczych regionu, to działania, które pomagają w walce ze stresem i poprawią samopoczucie. Zdobyte umiejętności wpływają na przełamywanie własnych barier i dają poczucie pewności siebie, a to z kolei przekłada się na prawidłowy rozwój młodego człowieka w myśl przysłowia „w zdrowym ciele zdrowy duch". (T. Chmielarz-Bryndza)

„Jeżdżę z głową" 2017


 


„Jeżdżę z głową" w 2017 roku, grudzień 2017

Gmina Mucharz znalazła się wśród 48 gmin, które uzyskały dotację na realizację projektu „Jeżdżę z głową". Jest to program Województwa Małopolskiego, dzięki któremu uczniowie ze szkół podstawowych szkolą się w jeździe na nartach czy snowboardzie.

W 2017 r. z naszej gminy w projekcie weźmie udział 36 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mucharzu i w Jaszczurowej, którzy naukę jazdy na nartach szlifować będą pod okiem instruktorów.

Dodatkowo w ramach projektu zapewniono przejazd szkolnym gimbusem, wypożyczenie sprzętu i wynajem stoku. Te zajęcia sportowe są świetną okazją do spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu, w pięknym, malowniczym krajobrazie górskim.

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW