N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
330
1476
11844
40974
55305
5961335

Zuchy rozpoczęły wakacje

Zuchowa obietnica w Świnnej Porębie

26 czerwca 2015 r. zuchy z 9 Gromady Zuchowej „Tropiciele" ze Świnnej Poręby złożyły obietnicę zuchową. Uroczystość odbyła się podczas obrzędowego ogniska, zorganizowanego na zboczu Jaroszowickiej Góry, w przysiółku Zającówka.

Obietnica zuchowa

Gromada, powołana do działania w ubiegłym roku, zwieńczyła tym wydarzeniem cały rok pracy w roku szkolnym 2014/2015. Rada Drużyny dopuściła do Złożenia Obietnicy Zuchowej aż 19 zuchów.

Sprawności

Przyznano także sprawności 23 zuchom (Przyrodnik, Eskimos, Żołnierz, Aktor). Zuchy złożyły obietnice na ręce instruktora Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, hm. Roberta Kadeli, w obecności harcerzy ze 130 DSTH z Mucharza.

W imieniu Rady Drużyny dziękujemy serdecznie wszystkim harcerzom i rodzicom za wsparcie, wspaniałą postawę i pomoc w podejmowanych przez zuchy działaniach.

Czuwaj!

    • Drużynowa dh Monika Sukiennik
    • Przyboczna dh Beata Grzyb

 

Środowisko harcerskie Gminy Mcharz

Na terenie naszej gminy działają obecnie trzy Gromady Zuchowe: 14 GZ „Strażnicy Leśnej Tajemnicy" przy SP w Mucharzu (drużynowa dh. Jadwiga Zielińska, nauczyciel Zespołu Szkół w Jaszczurowej, przyboczna sam. Karolina Zielińska), PGZ „Psotki i śmieszki" przy SP w Jaszczurowej (drużynowa dh. Anna Mrajca, nauczyciel Zespołu Szkół w Jaszczurowej, przyboczna pion. Kamila Bargiel) i 9 GZ „Tropiciele" przy SP w Świnnej Porębie (drużynowa dh. Monika Sukiennik, nauczyciel SP w Świnnej Porębie, przyboczna dh Beata Grzyb).

Dzieci z klas IV-VI skupione są w drużynach harcerskich: 125 DH „Zośka" przy SP w Mucharzu (drużynowa sam. Patrycja Rusin, przyboczna pion. Monika Polan, opiekun phm. Edyta Kadela ) i 7 DH „Omega" przy SP w Jaszczurowej (drużynowa sam. Karolina Polan, opiekunowie phm. Dorota Polan i hm. Robert Kadela, nauczyciele Zespołu Szkół w Jaszczurowej,).

Młodzież gimnazjalna i starsza działa w 130 Drużynie Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego przy Gimnazjum im. Janiny Barbary Górkiewiczowej w Mucharzu (drużynowy hm. Robert Kadela, przyboczna phm. Dorota Polan, nauczyciele Zespołu Szkół w Jaszczurowej) oraz 4 Drużynie Wędrowniczej „Cztery Żywioły" (drużynowa pwd. Agnieszka Kadela). W zuchowe i harcerskie działania zaangażowanych jest w naszej gminie ponad sto osób.

W imieniu gromad zuchowych i drużyn harcerskich Środowiska Mucharskiego ZHP serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają harcerskie działania dzieci i młodzieży i przyczyniają się do ich sukcesów wychowawczych i metodycznych.

Zobacz harcerzy z Mucharza na obozie w Pogorzelicy 2015

 

 

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023