N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
350
1476
11864
40994
55305
5961355

Monastirea Humorului

Wizyta delegacji z Rumunii w Mucharzu

W dniach od 19 do 23.06.2015 r. gościliśmy w Gminie Mucharz delegację z zaprzyjaźnionej gminy rumuńskiej Monastirea Humorului.

Plany na przyszłość

Goście uczestniczyli w dorocznym świecie gminy - Dniach Ziemi Mucharz, jak również była to okazja do omówienia planów współpracy na następne lata, biorąc pod uwagę nowy okres programowania w Unii Europejskiej na lata 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyli przedstawicieli Gminy Mucharz, Radni, Sołtysi, Dyrektorzy szkół oraz Kierownicy jednostek organizacyjnych.

Historia i dziedzictwo kulturowe

Wspólnie ustalono, że bogactwem naszych gmin jest historia i dziedzictwo kulturowe, dlatego uznano, że będzie to jeden z priorytetów naszej współpracy, jak również realizacja projektów w zakresie odnawialnych źródeł energii i zrównoważonego rozwoju turystycznego naszych gmin.

Wójt Gminy Manastirea Humorului – prof. Constantin Moldovan, wyjaśnił nam znaczenie herbu gminy – krzyż, oznacza wiarę katolicką, jaką mieszkańcy wyznają, kość jest odwołaniem i szacunkiem dla zmarłych, a pszczoły znalazły się w herbie, bo jak głosi legenda uratowały gminę przed wrogiem.

Podziękowania

Na koniec spotkania Pani Janina Kunowska Dyrektor Zespołu Szkół w Jaszczurowej z delegacją uczniów podziękowali Wójtowi Gminy Manastirea Humorului za ubiegłoroczny pobyt i gościnność. Uczennice z gimnazjum przekazały anioła, by czuwał nad Wójtem. (T. Chmielarz-Bryndza)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023