N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
330
1476
11844
40974
55305
5961335

13 Dni Ziemi Mucharskiej

13 Dni Ziemi Mucharskiej, 20-21.06.2015

XIII Dni Ziemi Mucharskiej za nami. Mimo zimna i przelotnych opadów impreza zgromadziła licznych gości i mieszkańców gminy, którzy już po raz trzynasty – przez dwa dni bawili się na obiektach sportowych w Skawcach i Mucharzu.

Sobotnio-niedzielne imprezy
Sobotnią imprezę rozpoczął świetny występ Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej z Wadowic. Mucharska scena gościła także krakowski zespół „The Trees" (lider Jan Tatar) i artystów operetki krakowskiej. Wieczorem zagrał zespół „Bongo Jerusalem" i zespół „Walor". Rozegrano turnieje sportowe – Piłkarski Turniej Dzikich Drużyn (zobacz poniżej) i turniej siatkarski. Zainteresowani wybrali się także na koronę zapory w Świnnej Porębie.

Na scenie wystąpili również wszyscy doskonale znani i lubiani – Jaszczurowianki, Kozinianie, dziecięce zespoły „Hokus Pokus", „Tip-Top", „Rock Bons", „Stars" i „Abra Cadabra" działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu, Jaszczurowej, Świnnej Porębie i Kozińcu. Mucharskie granie kończył w niedzielę zespół „North West" z Wadowic. Przez dwa dni otwarta była wystawa fotograficzna „760 lat Mucharza. Mucharz dawniej i dziś", a w niedzielę także „Dawne Skawce".

Harcerze zorganizowali ściankę wspinaczkową z nagrodami za najszybsze jej pokonanie oraz rozgrywki „Harc Cup" na dmuchanych „Gigantycznych piłkarzykach" – wygrała drużyna „Top" z 7 DH „Omega" z Jaszczurowej. Skawieckie boisko pomieściło także wiele innych atrakcji – dmuchane zamki, karuzele, czynne były sklepy regionalne z Kozińca i Mucharza oraz stoiska Kół Gospodyń Wiejskich ze wszystkich wiosek gminy.

Goście z Rumunii i Słowacji
Odwiedziły nas w tym roku także delegacje z zaprzyjaźnionych gmin Ochodnica na Słowacji i Manastirea Humorului z Rumunii. Słowacy chętnie występują na scenie – zatańczyły mistrzynie świata z Opola, tancerki (mażoretki) z zespołu „Ellis" oraz „Seniorka Ochodnica". Rumuńska delegacja wykorzystując wizytę w Mucharzu, odwiedziła także Kraków. (R. Kadela)

Turniej Dzikich Drużyn
Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Mucharz w ramach obchodów Dni Ziemi Mucharskich zorganizowała Turniej Dzikich Drużyn na obiekcie sportowym „Orlik" przy Szkole Podstawowej w Mucharzu. W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Komisja dla zwycięskich drużyn zakupiła dyplomy , medale i napoje. (A. Fila)

Biała sobota
W sobotę w Ośrodku Zdrowia w Mucharzu odbyła się „Biała Sobota" czyli bezpłatne konsultacje, porady i badania lekarskie, bez skierowań i bez kolejek.

Pacjenci mogli dowiedzieć się jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór przewodu pokarmowego, skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, pielęgniarskich i psychologicznych oraz porad dietetycznych. Pacjenci z grupy ryzyka będą mogli skorzystać również z bezpłatnych badań USG.

Uczestnicy "Białej Soboty" mogli także skosztować potraw, których składniki zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory.

Zobacz film Biała Sobota w Mucharzu (ZOZ Sucha Beskidzka)

Akcja była zorganizowana w ramach projektu „Profilaktyka chorób nowotworowych układu pokarmowego w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności na terenie powiatu suskiego oraz ościennych", realizowanego przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej w ramach Programu PL07 Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych, dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.

13 Dni Ziemi Mucharskiej - sobota 20.06.2015 (foto R. Kadela)

 13 Dni Ziemi Mucharskiej - niedziela 21.06.2015 (foto R. Kadela, D. Polan)

 13 Dni Ziemi Mucharskiej – Biała Sobota (foto R. Kadela, Katarzyna Chwałek)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023