N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
589
758
1347
3819
49563
5868875

Projekt "Jezioro" - plener na dnie jeziora

We wrześniu członkowie Klubu Fotograficznego „Okno" przystąpili do realizacji społeczno-edukacyjnego projektu fotograficznego „Jezioro". Za nimi już pierwszy plener, poprzedzony warsztatami w zakresie nowych technik fotograficznych i obróbki cyfrowej.

W czasie pleneru młodzi fotograficy wykonywali zdjęcia na terenie wsi Koziniec i Świnna Poręba oraz na dnie przyszłego Jeziora Mucharskiego. Do projektu włączeni zostali mieszkańcy wsi, z którymi młodzież, rozmawiała o dawnym życiu i zachodzących zmianach, których są świadkami. Gośćmi pleneru byli także harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, którzy brali udział w XXXVII Harcerskim Rajdzie „Powsinóg Beskidzkich". Trasa rajdu wiodła przez wioski Gminy Mucharz oraz dno przyszłego Jeziora, stąd obecność harcerzy na plenerze.

Fotograficy chcą utrwalić na zdjęciach krajobraz, elementy architektury, które noszą jeszcze ślady przeszłości, a które wkrótce zaleje woda lub zostaną zagospodarowane jako tereny zalewowe. Ich celem jest także pokazanie zmian, jakie nastąpiły na tych terenach w związku z budową zapory: nowa infrastruktura, nowoczesne osiedla, nowe drogi, rozwój nowych inicjatyw prywatnych, agroturystyki.

Przed Klubem Fotograficznym „Okno" kolejne plenery i wycieczka nad Jezioro Czorsztyńskie. Zwieńczeniem działań będzie wystawa fotograficzna, skierowana do lokalnej społeczności.

Plener na dnie jeziora

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023