N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
543
758
1301
3773
49563
5868829

Młyński Festiwal Doliny Skawy za nami

W sobotę przy Młynie Jacka w Jaroszowicach prezentowały się Gminy współpracujące ze sobą już drugi rok: Budzów, Lanckorona, Mucharz, Stryszów i Zembrzyce, przy realizacji projektu „Podniesienie jakości usług publicznych wokół Zbiornika Świnna Poręba".

Dla tych gmin powstała wspólna Strategia Rozwoju „Kraina Jeziora Mucharskiego", z której treścią można zapoznać się na stronie www.jezioromucharskie.pl. Była to pierwsza wspólna impreza promująca dziedzictwo regionu i bogactwo kulturowe gmin. Prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne i regionalne potrawy, rękodzielnicy ze swoimi wyrobami, a zespoły folklorystyczne i taneczne umilały swymi występy festiwal. Oprócz występów artystycznych, przyjechali również „Zbójnicy", którzy zaprezentowali się w strojach zbójnickich, przypominając widzom legendy. Był pokaz strojów regionalnych ze szczegółowym opisem oraz konkursy: rysunkowy dla dzieci "Jezioro Mucharskie – moje wymarzone wakacje" i międzygminny konkurs na najsmaczniejsze placki ziemniaczane.

Bezkonkurencyjne okazały się placki ziemniaczane z sosem grzybowym przygotowane przez przedstawicieli z Gminy Zembrzyce i to do nich powędrował tytuł „Najsmaczniejsze Placki Ziemniaczane Doliny Skawy 2014 r. Gmina Mucharz zajęła zaszczytne drugie miejsce, w tej pasjonującej i zaciętej rywalizacji . Pogoda i humor dopisały, a gminy zintegrowały się jeszcze bardziej.

Dodatkowymi atrakcjami festiwalu była wycieczka na koronę zapory i zwiedzanie z przewodnikiem z RZGW o/ Świnna Poręba oraz czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza przez Włodarzy Gmin. W tym dniu można było uzyskać okolicznościową pieczęć Prezydenta Rzeczpospolitej "Narodowe Czytanie" – 06.09.2014 r. (T.Chmielarz-Bryndza)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023