N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
498
758
1256
3728
49563
5868784

Piękno niejedno ma imię...

We wrześniu 2013 r. Gmina Mucharz rozpoczęła realizację projektu "Piękno niejedno ma imię - współpraca polsko-słowacka". W ramach projektu w grudniu 2013 r. odbędzie się Polsko-Słowacki Festiwal Pieroga, podczas którego nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze pierogi.

Projekt ten współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% oraz z budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 -2013. Głównym celem projektu jest pobudzenie aktywności kobiet do międzypokoleniowej i międzynarodowej współpracy.

W ramach projektu w grudniu 2013 r. odbędzie się Polsko-Słowacki Festiwal Pieroga, podczas którego nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze pierogi. Do konkursu, już od listopada, mogą się zgłaszać pary - babcia i wnuczka, a na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Ponadto dla Pań chcących otworzyć małe gastronomie przewidziane są warsztaty kulinarne, które trwać będą od stycznia do kwietnia 2014. Dodatkową atrakcją dla aktywnych Pań będzie wyjazd do Ochodnicy na Polsko-Słowacki Dzień Matki w maju 2014 r. W ramach projektu zostanie również wydany kalendarz na 2014 rok "Nowy obraz dawnych miejsc", który będzie ukazywał jak zmieniały się gminy Mucharz oraz Ochodnica na przestrzeni lat. Dla dzieci w wieku szkolnym przygotowana zostanie mapka turystyczno-edukacyjna "Szlakiem mucharskiego powsinogi", z kolei dla osób starszych atrakcyjną publikacją będzie album "Śladami przeszłości w Gminie Mucharz" oraz wystawa fotograficzna "Piękno niejedno ma imię - turystyka, kultura i kobiety pogranicza", którą będzie można oglądać od maja 2014 r.

Wszystkie informacje dotyczące bieżących działań w ramach projektu znajdować się będą na stronie internetowej www.mucharz.pl od października 2013 r. w menu Projekt PL-SK Piękno...

Serdecznie zapraszamy do udziału w działaniach zaplanowanych w ramach projektu "Piękno niejedno ma imię - współpraca polsko-słowacka".

 

Więcej informacji:

  • Biuro projektu znajduje się w Urzędzie Gminy Mucharz
  • Mucharz 226
  • 34-106 Mucharz
  • tel. 33 876 14 83
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023