N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
524
758
1282
3754
49563
5868810

Na szlakach turystycznych Beskidu Małego

 

Już po raz trzydziesty szósty harcerze wędrowali szlakiem Zegadłowiczowskich powsinóg, uczestnicząc w trzydniowym 36 Rajdzie „Powsinóg Beskidzkich".

Blisko setka młodych turystów w dniach 4-6 października zagościła w Beskidzie Małym zamieniając jednocześnie Zespół Szkół w Jaszczurowej w harcerską bazę.

Sobotnia trasa rajdu wiodła w tym roku z Kocierza przez Potrójną, Łamaną Skałę, Leskowiec, aż do Jaszczurowej. Harcerze odwiedzili Chatkę „Na Samiuśkim Szczycie Potrójnej", Studenckie Schronisko Turystyczne „Pod Poptrójną" i Schronisko PTTK „Leskowiec". 24 kilometrowa trasa usiana była licznymi punktami patrolowymi, na których harcerze ćwiczyli umiejętność posługiwania się GPS-em oraz orientacji w terenie. W niedzielę zakończono rajdową rywalizację oraz rozdano nagrody – zwyciężyła Drużyna Wędrownicza „Zodiak" z Wadowic, II miejsce zajęła 3 Drużyna Harcerska „Badyle" z Kalwarii, a III 4 Drużyna Wędrownicza „Cztery Żywioły" z Mucharza. Organizatorem rajdu była 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia J. Poniatowskiego oraz Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP.

Gmina Mucharz, a w szczególności Szkoła w Jaszczurowej często goszczą harcerskie imprezy. Jest to głównie zasługą życzliwości władz samorządowych, dyrekcji szkoły (p. Janiny Kunowskiej) oraz atrakcyjności turystycznej samej gminy.

Zobacz także:

 

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023