N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Nasi harcerze na obozie w Pogorzelicy. Obóz Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
549
1346
12532
45122
62305
6151531

Termomodernizacja SP Mucharz - konferencja

Termomodernizacja SP Mucharz - konferencja

W dniu 7 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Mucharzu odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu: „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

W dniu 7 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Mucharzu odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu: „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu 238 na działkach nr 782/66 i 782/21 wraz z wymianą wewnętrznych opraw oświetleniowych, wymianą źródła ciepła na kocioł gazowy z pompą ciepła, wymianą grzejników, wykonaniem instalacji fotowoltaicznej"

Była to już druga konferencja dotycząca termomodernizacji szkoły oraz przedstawiająca korzyści z zastosowania odnawialnych źródeł energii w budynkach publicznych. Na pierwszej konferencji zaproszeni goście byli zapoznani jedynie z założeniami i zakresem rzeczowym planowanej inwestycji. Natomiast w piątek przybyli wójtowie, burmistrzowie gmin/miast z woj. małopolskiego mogli już obejrzeć efekt końcowy termomodernizacji szkoły oraz rodzaj zastosowanych technologii OZE.

Wójt Gminy Mucharz Pan Paweł Paździora na wstępie przywitał wszystkich zaproszonych gości, w tym Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Filipa Kaczyńskiego. Główną częścią konferencji były dwie prezentacje. Pierwsza przedstawiająca podstawowe rzeczowo – finansowe dane dotyczące projektu. Druga prezentacja prowadzona przez Pana Szymon Lukaja – audytora i specjalistę ds. termomodernizacji i odnawialnych źródeł energii, dokładnie prezentowała zmiany jakie dokonały się w szkole wraz z ukazaniem korzyści w zakresie energooszczędności jakie osiągnie szkoła. W ramach inwestycji została wymieniona ślusarka okienna i drzwiowa, wykonano pionową izolację fundamentów, docieplenie przegród zewnętrznych, docieplenie stropów i ścian, wymieniono oprawy oświetleniowe na energooszczędne, zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy 49,95 KWP, wentylację wraz z rekuperacją na sali gimnastycznej oraz system zarządzania energią w budynku. Dokonano również kompleksowej modernizacji kotłowni wraz z instalacją.

Bardzo ważną części programu było oprowadzenie gości po całej szkole, aby mogli obejrzeć w rzeczywistości zastosowaną technologię. Duże zainteresowanie dotyczyło zastosowanych pomp ciepła i ich połączenia z nowoczesnymi kotłami gazowymi. Na zakończenie konferencji zaproszeni goście mieli możliwość poznać uroki Gminy Mucharz z pokładu statku w ramach odbytego rejsu po Jeziorze Mucharskim.

Całkowita wartość projektu: 4.982.873,09 zł

Montaż finansowy

  • 3.095.262,86 zł środki z NFOŚiGW w ramach naboru „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych" w programie: Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021
  • 500.000,00 zł – Rządowy Program „Inwestycje w Oświacie"
  • 1.387.610,23 zł – środki własne Gminy

Termomodernizacja SP Mucharz - konferencja

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023