Dolina Karpia - ogłoszenia 2024
Informacje i ogłoszenia z Doliny Karpia - ankiety, informacje o współpracy - Akcja informacyjno – edukacyjna poświęcona przygotowaniu wniosków o dofinansowanie w ramach EFRR oraz EFS+ w zakresie RLKS - zobacz poniżej.
Informacja, 3.12.2024
Akcja informacyjno – edukacyjna poświęcona przygotowaniu wniosków o dofinansowanie w ramach EFRR oraz EFS+ w zakresie RLKS
Stowarzyszenie Dolina Karpia 11 stycznia 2024 roku zawarło z Samorządem Województwa Małopolskiego umowę na realizację strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 i programem Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027 (Europejski Fundusz Społeczny+, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). W ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski pozyskaliśmy łącznie 2 012 236 EURO.
W ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (działanie 07.06 Wsparcie oddolnych inicjatyw na obszarach wiejskich) jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje kultury będą mogły aplikować o środki w ramach następujących typów projektów:
- typ A – infrastruktura kultury,
- typ C – oferta turystyczna,
- typ D – trasy turystyczne.
Nabór na powyższe działania odbędzie się w pierwszym kwartale 2025 roku.
Akcja informacyjno–edukacyjna - informacje (pdf)
Informacja, 5.11.2024
Konkurs na Kartkę Świąteczną Doliny Karpia
Gmina Mucharz zaprasza do udziału w Konkursie na Kartkę Świąteczną Doliny Karpia, którego głównym celem jest krzewienie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, kształtowanie tożsamości lokalnej oraz propagowanie dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego Doliny Karpia.
Konkurs składa się z dwóch kategorii:
- kategoria I – stworzenie kartki świątecznej Doliny Karpia w formie papierowej – uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Doliny Karpia
- kategoria II – stworzenie kartki świątecznej Doliny Karpia w formie elektronicznej – wszystkich mieszkańców z terenu Doliny Karpia.
Szczegółowe warunki udziału w konkursie znajdują się w Regulaminie Konkursu. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Prace w kategorii I należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną do dnia 10.12.2024 r. do siedziby Stowarzyszenia Dolina Karpia (ul. Rynek 2, 32-640 Zator) z dopiskiem „KONKURS – KARTKA ŚWIĄTECZNA DOLINY KARPIA". Prace w kategorii II należy przesłać elektronicznie, na adres mailowy Organizatora – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10.12.2024 r. w tytule wiadomości wpisując „KONKURS – KARTKA ŚWIĄTECZNA DOLINY KARPIA".
Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 18.12.2024 r.
Dla zwycięzców Konkursu w poszczególnych kategoriach przewidziano nagrody finansowe:
- I miejsce – 300,00 zł
- II miejsce – 200,00 zł
- III miejsce – 100,00 zł
w formie karty podarunkowej do wykorzystania na zakup materiałów lub narzędzi edukacyjnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Najciekawsze kartki zostaną wysłane wraz życzeniami świątecznymi do gmin, instytucji kultury, ministerstw oraz innych podmiotów, z którymi współpracuje Stowarzyszenie Dolina Karpia (kartki papierowe drogą poczty tradycyjnej, kartki elektroniczne drogą poczty e-mailowej). Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej:
Informacja, 28.10.2024
Spotkanie informacyjne "LSR w 2024 roku"
Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 04.11.2024 r. o godzinie 15:00 w pomieszczeniu Regionalnego Ośrodka Kultury Doliny Karpia w Zatorze (Zator, ul. Rynek 2). Wejście do pomieszczenia, w którym odbędzie się spotkanie znajduje się od strony Rynku. Należy wejść przesuwnymi drzwiami automatycznymi, przez biura Stowarzyszenia Dolina Karpia. W budynku znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnością. Przy budynku znajduje się miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Na spotkaniu zostaną przedstawione informacje dotyczące możliwości dofinansowania projektów w ramach LSR na lata 2023 – 2027 oraz naborów planowanych w bieżącym roku. Spotkanie skierowane jest do osób z grup o specjalnym znaczeniu dla obszaru LSR (osoby młode do 25 roku życia, seniorzy od 60 roku życia, kobiety, rybacy).
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w szkoleniu telefonicznie (tel. 33/841 05 84), drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 31.10.2024 r. Stowarzyszenie Dolina Karpia zapewni równy dostęp do uczestnictwa w spotkaniu i komfortu jego uczestników. Dlatego prosimy osoby ze szczególnymi potrzebami o wypełnienie Formularza zgłoszenia szczególnej potrzeby. Serdecznie zapraszamy.
Informacja, 07.10.2024
Spotkanie informacyjne "LSR w 2024 roku"
Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 14.10.2024 r. o godzinie 15:00 w pomieszczeniu Regionalnego Ośrodka Kultury Doliny Karpia w Zatorze (Zator, ul. Rynek 2). Wejście do pomieszczenia, w którym odbędzie się spotkanie znajduje się od strony Rynku. Należy wejść przesuwnymi drzwiami automatycznymi, przez biura Stowarzyszenia Dolina Karpia. W budynku znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnością. Przy budynku znajduje się miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Na spotkaniu zostaną przedstawione informacje dotyczące możliwości dofinansowania projektów w ramach LSR na lata 2023 – 2027 oraz naborów planowanych w bieżącym roku.
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w szkoleniu telefonicznie (tel. 33/841 05 84), drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 11.10.2024 r.
Stowarzyszenie Dolina Karpia zapewni równy dostęp do uczestnictwa w spotkaniu i komfortu jego uczestników. Dlatego prosimy osoby ze szczególnymi potrzebami o wypełnienie Formularza zgłoszenia szczególnej potrzeby. Serdecznie zapraszamy.
Informacja, 20.06.2024
Spotkanie informacyjne "LSR w 2024 roku"
Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 26.06.2024 r. o godzinie 15:00 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze (Zator, Plac Jana Matejki 1). Wejście do budynku na poziomie terenu. Budynek posiada parking z miejscami postojowymi dla osób z niepełnosprawnością.
Na spotkaniu zostaną przedstawione informacje dotyczące możliwości dofinansowania projektów w ramach LSR na lata 2023 - 2027 oraz naborów planowanych w bieżącym roku.
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w szkoleniu telefonicznie (tel. 33/841 05 84), drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 25.06.2024 r.
Stowarzyszenie Dolina Karpia zapewni równy dostęp do uczestnictwa w spotkaniu i komfortu jego uczestników. Dlatego prosimy osoby ze szczególnymi potrzebami o wypełnienie Formularza zgłoszenia szczególnej potrzeby.
Serdecznie zapraszamy.
Informacja, 25.05.2024
Co nowego w Dolinie Karpia – czyli kolejny numer newslettera Doliny Karpia. Prezentujemy drugi numer newslettera Doliny Karpia w roku a w nim najważniejsze wiadomości z ostatnich czterech miesięcy:
- Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2023-2027
- Marka lokalna Dolina Karpia i Ekomuzeum Doliny Karpia
- Harmonogram naborów wniosków w ramach LSR 2023-2027
- Aktualnie realizowane projekty
- Plan komunikacji z lokalną społecznością
Zachęcamy do zapisywania się na listę odbiorców naszego newslettera na www.dolinakarpia.org. Newsletter można pobrać ze strony:http://dolinakarpia.org/artykul/1003/newsletter-co-nowego-w-dolinie-karpia
Informacja, 13.03.2024
Kampania promocyjna „Rusza LSR!"
Stowarzyszenie Dolina Karpia 11 stycznia 2024 roku zawarło z Samorządem Województwa Małopolskiego umowę na realizację strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 i programem Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027 (Europejski Fundusz Społeczny+, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).
W ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Doliny Karpia na lata 2023 – 2027 pozyskaliśmy 4 512 236,00 EURO, które pozwolą rozwinąć nasz region pod względem społecznym, turystycznym i gospodarczym.
Przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy i inne instytucje będą mogły korzystać ze środków na rozwój Doliny Karpia w ramach następujących przedsięwzięć:
- 1.1 Rozwój infrastruktury wypoczynkowej (poprawa dostępu do niekomercyjnej infrastruktury publicznej: obiekty rekreacyjne, kulturalne, turystyczne)
- 1.2 Zapewnienie atrakcyjnych miejsc wypoczynku w gospodarstwach rolnych (tworzenie lub rozwijanie gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, gospodarstw opiekuńczych)
- 1.3 Rozwój oferty usługowej w zakresie wypoczynku (podejmowanie lub rozwijanie działalności gospodarczej dotyczącej usług wypoczynkowych, np. hotelarstwo i zakwaterowanie, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu)
- 2.1 Zapewnienie opieki i wsparcia dla szczególnie potrzebujących (np. tworzenie nowych oraz rozwój już istniejących placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, usługi zgodne z zasadą deinstytucjonalizacji)
- 2.2 Poprawa aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców (działania w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej, np. kursy i szkolenia zawodowe, poradnictwo zawodowe, treningi kompetencji)
- 2.3 Srebrna gospodarka (podejmowanie lub rozwijanie działalności w zakresie np. prywatnych domów seniora i domów dziennego pobytu, wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego i zdrowotnego, srebrnej turystyki)
- 3.1 Rozwój oferty produktów lokalnych (działania w zakresie rozwoju oferty produktów lokalnych, np. budowa, remont, modernizacja, wyposażenie przestrzeni wykorzystywanej do przygotowania produktów lokalnych)
- 3.2 Wzrost zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi (projekty grantowe i operacje własne na działania w zakresie rozwoju zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi, np. organizacja wydarzeń kulturalnych i informacyjnych, działania aktywizujące lokalne społeczności, organizacja konkursów, targów i wystaw dedykowanych produktom lokalnym i dziedzictwu kulturowemu).
Nabory w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021 – 2027 ruszą już w sierpniu bieżącego roku, a pierwsze nabory w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 zostaną uruchomione w grudniu.
W zakresie uzyskania dofinansowania w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Doliny Karpia istnieje możliwość bezpośrednich kontaktów z pracownikami biura Lokalnej Grupy Działania. Pracownicy Stowarzyszenia Dolina Karpia udzielają bezpłatnych porad potencjalnym beneficjentom w zakresie dofinansowania w ramach LSR, na wszystkich etapach przygotowania dokumentacji konkursowej (doradztwo w zakresie wypełniania wniosku o przyznanie pomocy, omówienia biznesplanu, przygotowania niezbędnych załączników, realizacji projektu, przygotowania wniosku o płatność, rozliczenia i monitoringu projektu).
Informacje udzielane są w siedzibie biura Stowarzyszenia Dolina Karpia (Zator, ul. Rynek 2) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie pod numerem telefonu: 33/841 05 84 bądź poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie internetowej LGD.
Informacja, 19.02.2024
Uprzejmie informujemy, iż rusza VIII Nabór na użytkowników znaku promocyjnego Dolina Karpia, który odbędzie się w dniach od 4 do 25 marca br. do godz. 16:00 (edycja 2024). Zachęcamy wszystkie osoby prywatne, podmioty gospodarcze, organizacje społeczne i instytucje do włączenia się w system promocji i sprzedaży produktów i usług pod wspólnym znakiem promocyjnym Dolina Karpia.
Szczegółowe informacje zawarte są w poniższym linku:
Informacja, 31.01.2024
Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Targach Turystycznych Doliny Karpia, które odbędą się 16 czerwca 2024 roku. Można zgłosić swoją atrakcję do Paszportu Targów Turystycznych, a także zostać wystawcą na Rynku w Zatorze. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy:
- https://forms.gle/arKMro7HfBgfLU5M9
- Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej: www.dolinakarpia.org/artykul/981/zostan-wystawca-podczas-xiii-targow-turystycznych-doliny-karpia-16-czerwca-2024-roku
Informacja, 22.01.2024
Zostań wolontariuszem Doliny Karpia!
Chciałbyś/chciałabyś zostać wolontariuszem/ką Stowarzyszenia Dolina Karpia i zapoznać się z pracą organizacji działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju Doliny Karpia? A może chcesz poznać zasady realizacji funduszy europejskich? Interesują Cię sprawy lokalne, jesteś osobą otwartą, lubiącą wyzwania i pracę w zespole?
Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza do współpracy! Dołącz do zespołu wolontariuszy Doliny Karpia. Chętnych do działania zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami na temat działalności Stowarzyszenia Dolina Karpia oraz zasadach współpracy w ramach wolontariatu.
Stowarzyszenie Dolina Karpia jest organizacją pozarządową wykorzystującą fundusze europejskie i krajowe do promocji i rozwoju Doliny Karpia pod względem gospodarczym, społecznym i kulturowym. Przez kilkanaście ostatnich lat pośredniczyło w wydatkowaniu ponad 50 milionów złotych, które zostały przeznaczone na otwarcie i rozwijanie działalności gospodarczych, działalność instytucji kultury i organizacji pozarządowych, budowę i modernizację infrastruktury w gminach Doliny Karpia, a także promocję Doliny Karpia i jej produktów lokalnych. Propozycja współpracy w ramach wolontariatu skierowana jest do młodzieży w wieku od 16 do 25 roku życia mieszkającej w Dolinie Karpia (gminy: Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Mucharz, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Stryszów, Tomice i Zator). Wolontariusze podpisują ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia umowę wolontariacką, w której określa się m.in. czas trwania współpracy, rodzaj świadczonej pracy, a także minimalną ilość czasu, jaką dana osoba zobowiązuje się poświęcać na współpracę. Zakres zadań wykonywanych przez wolontariuszy obejmuje w szczególności:
- promocję Doliny Karpia podczas wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Dolina Karpia i instytucje kultury, z którymi Stowarzyszenie współpracuje
- weryfikację narzędzi informacyjno-promocyjnych Stowarzyszenia Dolina Karpia
- przygotowywanie konkursów promocyjnych dla mieszkańców i turystów
- pomoc w realizacji programu marki lokalnej Dolina Karpia i Ekomuzeum Doliny Karpia
- pomoc w wyszukiwaniu dofinansowań na rzecz rozwoju Doliny Karpia
- informowanie mieszkańców Doliny Karpia o dofinansowaniach w ramach realizacji lokalnej strategii rozwoju Doliny Karpia na lata 2023-2027
- udział w Radzie Młodzieży Doliny Karpia
- organizowanie pomocy osobom potrzebującym
- organizowanie działań w zakresie ochrony zwierząt
- realizację działań w zakresie ekologii i ochrony środowiska.
Od każdej osoby współpracującej ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia wymagane są różnego rodzaju umiejętności. Ważne abyś zastanowił/a się, jaki zakres zadań Cię interesuje. Współpraca będzie korzystna dla obu stron, jeśli Stowarzyszenie połączy Twoją wiedzę, umiejętności i zainteresowania z aktualnymi działaniami Stowarzyszenia Dolina Karpia. Zanim zgłosisz się do Stowarzyszenia, zapoznaj się z organizacją przeglądając stronę internetową www.dolinakarpia.org. Jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą wolontariacką ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia skontaktuj się z Anną Świątek – Dyrektor Biura Stowarzyszenia Dolina Karpia poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysyłając dane kontaktowe, opis Twoich kompetencji i umiejętności, a także oczekiwań odnośnie do wolontariatu w Stowarzyszeniu Dolina Karpia.
Informacja, 12.01.2024
- Newsletter Doliny Karpia - informacje znajdują się na naszej stronie internetowej oraz w załączniku: www.dolinakarpia.org/artykul/975/newsletter-co-nowego-w-dolinie-karpia
- Ankieta dla mieszkańców - informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: www.dolinakarpia.org/artykul/973/ankieta-dla-mieszkancow
- Prosimy o o wypełnienie powyższej ankiety.
Informacja, 11.01.2024
Umowa na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027 podpisana!
11 stycznia 2024 roku w Krakowie odbyła się uroczysta gala podpisania umów na realizację strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętej Planem Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 i programem Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027, w której uczestniczyliśmy wraz z innymi Lokalnymi Grupami Działania z województwa małopolskiego.
Wszystkie wielofunduszowe lokalne strategie rozwoju, które będą realizowane w naszym województwie opiewać będą łącznie na kwotę blisko 600 milionów złotych! W ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Doliny Karpia pozyskaliśmy 5 298 308 EURO, które pozwoli rozwinąć nasz region pod względem społecznym, turystycznym i gospodarczym. Już w tym roku ruszą pierwsze nabory wniosków, w ramach których przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy i inne instytucje będą mogły korzystać ze środków na rozwój Doliny Karpia w ramach następujących przedsięwzięć:
1.1 Rozwój infrastruktury wypoczynkowej (poprawa dostępu do małej niekomercyjnej infrastruktury publicznej: obiekty rekreacyjne, kulturalne, turystyczne)
1.2 Zapewnienie atrakcyjnych miejsc wypoczynku w gospodarstwach rolnych (tworzenie lub rozwijanie gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, gospodarstw opiekuńczych)
1.3 Rozwój oferty usługowej w zakresie wypoczynku (podejmowanie lub rozwijanie działalności gospodarczej dotyczącej usług wypoczynkowych np. hotelarstwo i zakwaterowanie, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu)
2.1 Zapewnienie opieki i wsparcia dla szczególnie potrzebujących (np. tworzenie nowych oraz rozwój już istniejących placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, usługi domowej opieki długoterminowej)
2.2 Poprawa aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców (działania w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej, np. kursy i szkolenia zawodowe, poradnictwo zawodowe, treningi kompetencji)
2.3 Srebrna gospodarka (podejmowanie lub rozwijanie działalności w zakresie np. prywatnych domów seniora i domów dziennego pobytu, wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego i zdrowotnego, srebrnej turystyki)
3.1 Rozwój oferty produktów lokalnych (działania w zakresie rozwoju oferty produktów lokalnych np. budowa, remont, modernizacja, wyposażenie przestrzeni wykorzystywanej do przygotowania produktów lokalnych)
3.2 Wzrost zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi (projekty grantowe i operacje własne na działania w zakresie rozwoju zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi np. organizacja wydarzeń kulturalnych i informacyjnych, działania aktywizujące lokalne społeczności, organizacja konkursów, targów i wystaw dedykowanych produktom lokalnym i dziedzictwu kulturowemu).
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie strategii i oficjalnie rozpoczynamy kolejny etap w działalności naszego Stowarzyszenia!
Zobacz także