N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Nasi harcerze na obozie w Pogorzelicy. Obóz Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
488
1346
12471
45061
62305
6151470

Termomodernizacja szkół

Termomodernizacja szkół

Jesteśmy w trakcie realizacji dwóch największych inwestycji w naszych szkołach. Rozpoczęły się już prace w Szkole Podstawowej w Mucharzu, natomiast obecnie wyłaniamy wykonawcę na realizację inwestycji w szkole w Świnnej Porębie.

Termomodernizacja szkół – pierwsze w Gminie tak duże inwestycje w oświacie

Szanowni mieszkańcy,

Jesteśmy w trakcie realizacji dwóch największych inwestycji w naszych szkołach. Od początku stycznia rozpoczęły się prace w Szkole Podstawowej w Mucharzu, natomiast obecnie jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy na realizację inwestycji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świnnej Porębie.
Łączna wartość obydwóch inwestycji wyniesie około 12.600.000,00 zł w tym:

  • inwestycja w Mucharzu wyniesie 4.378.392,40 zł i współfinansowana będzie w 70% z NFOŚiGW w ramach naboru „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych" w programie: Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Nasza Gmina osiągnęła bardzo duży sukces, ponieważ znalazła się w wąskiej grupie gmin, które otrzymały dofinansowanie. Wsparcie finansowe otrzymało jedynie 21 gmin z 214 gmin aplikujących o te środki.
  • inwestycja w Świnnej Porębie wyniesie około 8.220.000,00 zł i współfinansowana będzie
  • z Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład w kwocie 4.100.000 zł. Ponadto prowadzone są starania o otrzymania dotacji z rezerwy z budżetu Państwa na kwotę 3.089.569,84 zł.

Jednakże szanowni rodzice, uczniowie i pracownicy. Nie ma róży bez kolców. W tym czasie nasze szkoły muszą normalnie funkcjonować, lekcje muszą się odbywać. Szereg prac będzie prowadzona przez wakacje, ale również i teraz musimy równocześnie prowadzić inwestycje.

Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszamy, i prosimy o wyrozumiałość, gdyż robimy to dla naszych uczniów obecnych i przyszłych.

Głęboka termomodernizacja Szkoły w Mucharzu obejmie: wymianę ślusarki okiennej i drzwiowej, izolację poddasza, ocieplenie ścian, stropów, fundamentów, modernizację kotłowni poprzez wymianę źródła ciepła na piec gazowy, montaż 3 pomp ciepła wraz z wymianą wszystkich grzejników, wymianę opraw oświetleniowych na LED, montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,95 kWh, montaż wentylacji na sali gimnastycznej oraz systemu zarządzania energią w budynku.

Natomiast termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnnej Porębie obejmie:

Zakres podstawowy tj. kompleksowa przebudowa sali gminastycznej w tym: wymiana ślusarki okiennej i drzwiowej, izolacja poddasza, ocieplenie ścian, stropów, wzmocnienie dachu, wymiana instalacji grzewczej, wentylacji mechanicznej oraz opraw oświetleniowych na LED. Ponadto w szkole zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,95 kWh oraz dla wsparcia systemu grzewczego przewiduje się instalację pomp ciepła.

Drugi etap obejmuje zakres opcjonalny, który będzie realizowany w momencie posiadania środków w budżecie i dotyczy ocieplenia pozostałej części szkoły, wymianę ślusarki okiennej i drzwiowej.

Z poważaniem
Renata Galara
Wójt Gminy Mucharz

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023