N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

GOKiC Mucharz

100 lat niepodległości

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
370
1131
6533
8784
36863
5732990

Termomodernizacja szkół

Termomodernizacja szkół

Jesteśmy w trakcie realizacji dwóch największych inwestycji w naszych szkołach. Rozpoczęły się już prace w Szkole Podstawowej w Mucharzu, natomiast obecnie wyłaniamy wykonawcę na realizację inwestycji w szkole w Świnnej Porębie.

Termomodernizacja szkół – pierwsze w Gminie tak duże inwestycje w oświacie

Szanowni mieszkańcy,

Jesteśmy w trakcie realizacji dwóch największych inwestycji w naszych szkołach. Od początku stycznia rozpoczęły się prace w Szkole Podstawowej w Mucharzu, natomiast obecnie jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy na realizację inwestycji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świnnej Porębie.
Łączna wartość obydwóch inwestycji wyniesie około 12.600.000,00 zł w tym:

  • inwestycja w Mucharzu wyniesie 4.378.392,40 zł i współfinansowana będzie w 70% z NFOŚiGW w ramach naboru „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych" w programie: Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Nasza Gmina osiągnęła bardzo duży sukces, ponieważ znalazła się w wąskiej grupie gmin, które otrzymały dofinansowanie. Wsparcie finansowe otrzymało jedynie 21 gmin z 214 gmin aplikujących o te środki.
  • inwestycja w Świnnej Porębie wyniesie około 8.220.000,00 zł i współfinansowana będzie
  • z Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład w kwocie 4.100.000 zł. Ponadto prowadzone są starania o otrzymania dotacji z rezerwy z budżetu Państwa na kwotę 3.089.569,84 zł.

Jednakże szanowni rodzice, uczniowie i pracownicy. Nie ma róży bez kolców. W tym czasie nasze szkoły muszą normalnie funkcjonować, lekcje muszą się odbywać. Szereg prac będzie prowadzona przez wakacje, ale również i teraz musimy równocześnie prowadzić inwestycje.

Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszamy, i prosimy o wyrozumiałość, gdyż robimy to dla naszych uczniów obecnych i przyszłych.

Głęboka termomodernizacja Szkoły w Mucharzu obejmie: wymianę ślusarki okiennej i drzwiowej, izolację poddasza, ocieplenie ścian, stropów, fundamentów, modernizację kotłowni poprzez wymianę źródła ciepła na piec gazowy, montaż 3 pomp ciepła wraz z wymianą wszystkich grzejników, wymianę opraw oświetleniowych na LED, montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,95 kWh, montaż wentylacji na sali gimnastycznej oraz systemu zarządzania energią w budynku.

Natomiast termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnnej Porębie obejmie:

Zakres podstawowy tj. kompleksowa przebudowa sali gminastycznej w tym: wymiana ślusarki okiennej i drzwiowej, izolacja poddasza, ocieplenie ścian, stropów, wzmocnienie dachu, wymiana instalacji grzewczej, wentylacji mechanicznej oraz opraw oświetleniowych na LED. Ponadto w szkole zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,95 kWh oraz dla wsparcia systemu grzewczego przewiduje się instalację pomp ciepła.

Drugi etap obejmuje zakres opcjonalny, który będzie realizowany w momencie posiadania środków w budżecie i dotyczy ocieplenia pozostałej części szkoły, wymianę ślusarki okiennej i drzwiowej.

Z poważaniem
Renata Galara
Wójt Gminy Mucharz

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023