N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
122
1666
13048
53261
60663
6034285

VeloSkawa - ścieżka nad jeziorem

Odcinek VeloSkawa do zapory w Świnnej Porębie jeszcze  w tym roku!

W piątek 31.03.2023 w Urzędzie Miasta Wadowice wójt Gminy Mucharz Renata Galara wzięła udział w uroczystym przekazaniu umowy na budowę trasy rowerowej VeloSkawa na odcinku Ponikiewka – Zapora Świnna Poręba.

Odcinek VeloSkawa do zapory w Świnnej Porębie jeszcze  w tym roku!

Wydarzenie odbyło się przy współudziale marszałka Witolda Kozłowskiego, Pani Iwony Gibas z zarządu województwa, posłów Krzysztofa Kozik, Filipa Kaczyńskiego i Marka Polaka, radnych województwa Rafała Stuglika i Stanisława Bisztygi oraz burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.

Umowa dotyczy budowy nowego odcinka, który będzie miał 2,5 kilometra długości i będzie kontynuacją ścieżki istniejącego już fragmentu ścieżki VeloSkawa. Dzięki budowie nowego odcinka będzie można dotrzeć do platformy widokowej Jeziora Mucharskiego a w drugą stronę do Wadowic i dalej... . Velo Skawa jest jedną z tras w ramach VeloMałopolska, największej w Polsce sieci długodystansowych tras rowerowych. Docelowo rowerzyści będą mogli skorzystać z prawie 1000 kilometrów dobrze oznakowanych tras o europejskim standardzie, które połączą najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Już teraz do dyspozycji cyklistów jest ponad 650 km tras VeloMałopolska.

Wójt Gminy Mucharz od 2019 roku jest aktywnie zaangażowana w budowę odcinka Ponikiewka – Zapora Świnna Poręba. W ramach umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Gmina Mucharz współfinansowała opracowanie dokumentacji projektowej na budowę tego odcinka trasy, w części odpowiadającej fragmentowi przebiegającemu po terenie Gminy Mucharz.

Koszt budowy całego odcinka wyniesie około 4,7 mln zł i będzie sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego. Planowany termin realizacji przedsięwzięcia to 15 listopad 2023 r.

Zobacz także

VeloSkawa - ścieżka nad jeziorem (foto wadowice.pl)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023