N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

GOKiC Mucharz

100 lat niepodległości

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
352
1131
6515
8766
36863
5732972

VeloSkawa - ścieżka nad jeziorem

Odcinek VeloSkawa do zapory w Świnnej Porębie jeszcze  w tym roku!

W piątek 31.03.2023 w Urzędzie Miasta Wadowice wójt Gminy Mucharz Renata Galara wzięła udział w uroczystym przekazaniu umowy na budowę trasy rowerowej VeloSkawa na odcinku Ponikiewka – Zapora Świnna Poręba.

Odcinek VeloSkawa do zapory w Świnnej Porębie jeszcze  w tym roku!

Wydarzenie odbyło się przy współudziale marszałka Witolda Kozłowskiego, Pani Iwony Gibas z zarządu województwa, posłów Krzysztofa Kozik, Filipa Kaczyńskiego i Marka Polaka, radnych województwa Rafała Stuglika i Stanisława Bisztygi oraz burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.

Umowa dotyczy budowy nowego odcinka, który będzie miał 2,5 kilometra długości i będzie kontynuacją ścieżki istniejącego już fragmentu ścieżki VeloSkawa. Dzięki budowie nowego odcinka będzie można dotrzeć do platformy widokowej Jeziora Mucharskiego a w drugą stronę do Wadowic i dalej... . Velo Skawa jest jedną z tras w ramach VeloMałopolska, największej w Polsce sieci długodystansowych tras rowerowych. Docelowo rowerzyści będą mogli skorzystać z prawie 1000 kilometrów dobrze oznakowanych tras o europejskim standardzie, które połączą najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Już teraz do dyspozycji cyklistów jest ponad 650 km tras VeloMałopolska.

Wójt Gminy Mucharz od 2019 roku jest aktywnie zaangażowana w budowę odcinka Ponikiewka – Zapora Świnna Poręba. W ramach umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Gmina Mucharz współfinansowała opracowanie dokumentacji projektowej na budowę tego odcinka trasy, w części odpowiadającej fragmentowi przebiegającemu po terenie Gminy Mucharz.

Koszt budowy całego odcinka wyniesie około 4,7 mln zł i będzie sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego. Planowany termin realizacji przedsięwzięcia to 15 listopad 2023 r.

Zobacz także

VeloSkawa - ścieżka nad jeziorem (foto wadowice.pl)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023