N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
153
1666
13079
53292
60663
6034316

Leonardo 2023

Leonardo 2023

27 kwietnia 2023 r. w Jabłonce odbyła się finał XXV Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo". Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz Združenie Babia Hora.

Finał główny w Jabłonce, 27.04.2023

Finał składał się z dwóch etapów – części pisemnej oraz części ustnej. Część pisemna przeprowadzona została w Orawskiej Samorządowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Jabłonce. Wzięło w niej udział 57 uczniów z poszczególnych gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Babiogórskich oraz w Združeniu Babia Hora. Naszą gminę reprezentowali zwycięzcy etapu gminnego Julian Stanaszek i Kornel Łasak (ZSP Świnna Poręba).

10 uczniów z najlepszymi wynikami zmierzyło się następnie w części ustnej - w tym Kornel Łasak, który ostatecznie zajął szóste miejsce.

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą dla 20 najlepszych będzie dwudniowa wycieczka po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

W wydarzeniu udział wzięli również wójtowie i burmistrzowie zrzeszonych gmin z Polski i Słowacji, w tym p. Renata Galara Wójt Gminy Mucharz oraz Przewodniczący Rady Gminy Mucharz p. Paweł Sukiennik.

Uczniowie, ich opiekunowie oraz goście jubileuszowej edycji konkursu „Leonardo" mieli również okazję podziwiać tradycyjną orawską kulturę, którą na scenie OCK zaprezentował dziecięcy zespół regionalny Małolipnicanie. (UG Jabłonka, R. Kadela)

Leonardo 2023

Leonardo 2023 - finał główny SGB (foto UG Mucharz)


Konkurs Leonardo 2023 - finał gminny

W Jaszczurowej 31.03.2023 r. odbył się gminny finał Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2023" zorganizowany przez gminę Mucharz, SP w Jaszczurowej i Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich.

Do gminnego konkursu przystąpiło sześciu uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych naszych trzech szkół. Klasyfikacja końcowa ustalona przez jury (Robert Kadela, Dorota Polan, Jolanta Paździora, Piotr Wajdzik) przedstawiła się następująco:

  • Julian Stanaszek (ZSP Świnna Poręba)
  • Kornel Łasak (ZSP Świnna Poręba)
  • Jakub Woźniak (SP Mucharz)
  • Jakub Jakubowski (SP Mucharz)
  • Rafał Szczurek (SP Jaszczurowa)
  • Zuzanna Warchoł (SP Jaszczurowa)

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody przygotowane przez Wójt gminy Mucharz p. Renatę Galarę.

Historia konkursu

Konkurs „Leonardo" od kilkunastu lat organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich (Gmina Mucharz należy do niego od 2008 roku) razem z 13 innymi gminami oraz Zdrużenie Babia Hora ze Słowacji. W finale międzynarodowym bierze udział około 60-ciu uczniów z polskich szkół należących do stowarzyszenia oraz z 7 gmin ze Słowacji. Pytania konkursowe obejmują przedmioty ogólnokształcące oraz wiedzę o regionie. Nagrodą dla trzydziestu najlepszych uczestników finału głównego jest najczęściej wycieczka w atrakcyjne turystycznie regiony Polski lub Słowacji.

W tym roku finał odbędzie się 27 kwietnia 2023 roku w Jabłonce. Reprezentować nas będą Julian Stanaszek i Kornel Łasak (ZSP Świnna Poręba).

Leonardo 2023 - finał gminny

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023