N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
151
1666
13077
53290
60663
6034314

Sprzątanie nad Jeziorem Mucharskim 2023

Sprzątanie nad Jeziorem Mucharskim 2023

Wójt Gminy Mucharz dziękuje wszystkim uczestnikom akcji wiosennego sprzątania gminy 2023 r. Akcja zorganizowana była wraz z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

Sprzątanie nad Jeziorem Mucharskim 2023

W dniach 14 – 15 kwietnia pracownicy urzędu gminy i PGW Wody Polskie oraz uczniowie szkół, strażacy oraz grupy mieszkańców sprzątali okoliczne tereny. Gmina Mucharz wyposażyła uczestników w worki oraz opłaciła wywóz zebranych śmieci. Jak zawsze konieczne było porządkowanie okolic jeziora, gdzie udali się pracownicy gminy oraz Wód Polskich. Tereny gminne sprzątane były przez pozostałe zorganizowane grupy. Zebrano kilkadziesiąt worków odpadów, a także odpadów wielkogabarytowych, które porzucone szpecą i często stanowią zagrożenie dla życia biologicznego.

Mimo, że działania polegające na sprzątaniu terenów gminy Mucharz wymagają cykliczności nie zaprzestaniemy w ich powtarzaniu. Siły dodają nam uśmiechnięci uczestnicy, w szczególności Ci młodsi oraz nasi seniorzy.

Za szczególne zaangażowanie dziękujemy Strażakom Ochotniczej Staży Pożarnej w Kozińcu, którzy bardzo aktywnie wsparli akcję sprzątania naszej gminy. W wydarzeniu wzięli udział zarówno starsi jak i młodsi druhowie zasilający szeregi OSP w Kozińcu. Co więcej już pytają o termin kolejnej takiej akcji.
Najbardziej aktywne grupy biorące udział indywidualnie w akcji sprzątania otrzymały bilety na rejs statkiem po Jeziorze Mucharskim, drobne upominki oraz drzewka owocowe, które zostały przekazane gminie przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach, w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. II Małopolski Dzień dla Klimatu.

Należy zauważyć, że wspólne sprzątanie świata to część międzynarodowej kampanii Clean up the World, która została zapoczątkowana w 1989 r. w Australii. W naszym kraju jest organizowana od 1994 r., czyli już 31 lat. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Życzymy, aby efekty naszej pracy utrzymywały się jak najdłużej.

Z poważaniem
Magdalena Matysiak
Referat Ochrony Środowiska
Urząd Gminy w Mucharzu
tel. 33 876 14 68 wew. 18

Sprzątanie nad Jeziorem Mucharskim 2023

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023