N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
508
758
1266
3738
49563
5868794

II Turniej o Wiosło Św. Wojciecha

Na „Orliku" rozegrano w sobotę II Ministrancki Turniej w Piłce Nożnej o Mucharskie Wiosło Św. Wojciecha. Organizatorem i sponsorem zawodów była parafia Św. Wojciecha w Mucharzu oraz jej proboszcz Krzysztof Strzelichowski.

Wyśmienita pogoda sprzyjała zawodom sportowym, które punktualnie o 10.00 rozpoczęli ks. K. Strzelichowski i  Wójt Gminy Wacław Wądolny życząc wszystkim zawodnikom sukcesu i dobrej zabawy. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn, które podzielono na grupę młodszą (szkoły podstawowe z Mucharza, Jaszczurowej, Zembrzyc, Śleszowic, Świnnej Poręby, Jaroszowic) i grupę starszą (gimnazja i szkoły średnie z Mucharza-Jaszczurowej, Jaroszowic oraz zespół Oazowy). I miejsce w grupie młodszej zdobył po pasjonujących meczach zespół z Mucharza (trener ks. Leszek Węgrzyn), II miejsce po rzutach karnych zajęły Zembrzyce zaś III miejsce Jaroszowice. W grupie starszej I miejsce zajęła drużyna Mucharz-Jaszczurowa (trener ks. Leszek Węgrzyn) zaś II miejsce zespół z Jaroszowic.

Jak podkreślił organizator zawodów ks. Krzysztof Strzelichowski, w przyszłym roku zawody także zostaną zorganizowane min. ze względu na frekwencję i radość jaką sprawiły młodym piłkarzom. Ze swoimi drużynami na zawody przyjechali: ks. Jan Kapusta i ks. Tomasz Plewa (parafia Zembrzyce), ks. Jacek Kaznowski (parafia Śleszowice) i ks. Janusz Żmuda (parafia Świnna Poręba) oraz ks. Leszek Węgrzyn (parafia Mucharz). Zawody pod względem sportowym zorganizował i sędziował Wiesław Malinkiewicz. Współorganizatorami turnieju był także Urząd Gminy w Mucharzu oraz Szkoła Podstawowa w Mucharzu. (RK)

 II Turniej o Mucharskie Wiosło Św. Wojciecha (foto RK)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023