N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
506
758
1264
3736
49563
5868792

Dzień otwarty gimnazjum

W Gimnazjum im. Janiny Barbary Górkiewiczowej w Mucharzu uczniowie i nauczyciele świętowali Dzień Patrona. Był to także Dzień Otwarty gimnazjum dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

Do siedziby szkoły w Jaszczurowej przybyli uczniowie gminnych szkół podstawowych: z Mucharza, Świnnej Poręby i Jaszczurowej. W ramach „spotkań z Patronem” szóstoklasiści obejrzeli film pt. „Pamięci Janiny Barbary Górkiewiczowej. Wieś na dnie jeziora”, poświęcony patronce gimnazjum, a zrealizowany przez uczniów szkoły oraz odwiedzili Izbę Pamięci, w której zgromadzono wiele rodzinnych i osobistych pamiątek pisarki. Przyszli gimnazjaliści obejrzeli scenkę przygotowaną przez Koło Teatralne „Jaszczury” i zapoznali się z pracą Samorządu Uczniowskiego.

Spotkali się z harcerzami ze 130 Drużyny Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza” im. ks. Józefa Poniatowskiego, zainteresowali działalnością Klubu Turystycznego, Klubu Fotograficznego „Okno”, Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, Spółdzielni Uczniowskiej „Żaczek” i Wolontariatu „Serce dla serca”, uczestniczyli w mini zajęciach plastycznych. Dużym przeżyciem była dla szóstoklasistów wizyta w gabinecie dyrektora gimnazjum. Wielu emocji dostarczyły rzuty piłki siatkowej, rozegrane między trzema szóstymi klasami. Na zakończenie spotkania zorganizowano konkurs, w którym nagrodami były książki Janiny Barbary Górkiewiczowej „Wybór wierszy i opowiadań”.

Uczniowie klas szóstych zostali przyjęci w gimnazjum niezwykle ciepło i życzliwie. Mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną i pozalekcyjną gimnazjum, zapewniającą młodzieży kształcenie się oraz rozwijanie zainteresowań i pasji. Dyrektor gimnazjum złożyła uczniom życzenia na nadchodzące święta oraz zaprosiła ponownie, już na wrzesień, by w roku szkolnym 2014/2015 mogli kontynuować naukę jako uczniowie gminnego, mucharskiego gimnazjum. (D. Polan)

Zobacz także:

Dzień Patrona i Dzień Otwarty (foto RK) 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023