N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
452
552
2786
6251
17242
5232398

Polica profilaktycznie trzy razy

Polica profilaktycznie trzy razy

Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mucharzu we współpracy z ZHP w dniach 14-16 czerwca zorganizowała trzy wycieczki górskie o charakterze profilaktycznym.

Młodzież szkolna z trzech gminnych szkół w wieku od 4 – 8 klasy wraz z opiekunami udała się na Policę w Beskidzie Żywieckim. Turystyka górska pełną parą, a wszystko w ramach profilaktyki i minimalizowania skutków pandemii Covid-19.

Profilaktyka

Wycieczki profilaktyczne dla dzieci szkolnych klas 4-8 zorganizowano w ramach wsparcia i poprawy ogólnej sprawności fizycznej oraz zdrowia psychicznego. Główny cel to oczywiście poprawa kondycji fizycznej i psychicznej dzieci i młodzieży, ale także minimalizowanie skutków pandemii Covid-19, umiejętność czynnego wypoczynku oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidu Żywieckiego. Już wcześniej, końcem maja GKPiRPA była inicjatorem wyjścia w teren dzieci młodszych z klas 0-3, wtedy na Leskowiec i Grotę Wierchy.

„Chodź po Beskidach"
Sponsorem i promotorem imprez była Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zaś za organizację odpowiedzialni byli instruktorzy ZHP z Mucharza, od lat organizujący wycieczki w ramach projektu „Chodź po Beskidach" i „Zdobywamy Koronę Beskidów".

Polica
Za cel wypraw wybrano pasmo Policy, bardzo atrakcyjne pod względem krajoznawczym, kulturowym i historycznym. Przez trzy dni trzy szkoły z gminy Mucharz – SP Jaszczurowa, SP Świnna Poręba i SP Mucharz ze swoimi wychowawcami i instruktorami wędrowały tą samą trasą – z przełęczy Zubrzyckiej przez górę Czyrniec, na Policę i dalej do Schroniska PTTK na Hali Krupowej i do Sidziny Wielkiej Polany.

Nie samo chodzenie...
W trakcie wycieczek promowano zdrowy tryb życia, bez używek, komputera i komórki oraz postawiono na poznanie historii, tradycji i regionalizmów odwiedzanych terenów. Na Kucałowej Przełęczy obok schroniska przez trzy dni odbywały się konkursy pod nazwą „Polica", z wiedzy turystycznej i informacji poznanych podczas wycieczek. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami turystycznymi „Everest. Niesamowita historia", „Szlaki polskich gór" i „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" zakupionymi przez GKPiRPA z Mucharza.

Podziękowania
Organizacja wycieczek nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego i inicjatywy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i jej przewodniczącej p. Justyny Potoczny oraz instruktorów ZHP p. Doroty Polan i p. Roberta Kadeli. Dziękujemy.

Trzy razy Polica (foto R. Kadela, ZHP)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Czyste Powietrze

WFOŚiGW