N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
22
670
3831
4319
29563
4668177

Betlejemskie Światło 2019 w Gminie Mucharz

Betlejemskie Światło 2018 w Gminie Mucharzu

Za pośrednictwem harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło na wigilijnych stołach. Wręczono Odznaki Hufca p. Stanisławowi Mice i p . Michałowi Wacie.

Uroczystość przekazania BŚP

Harcerze ZHP środowiska mucharskiego przekazali mieszkańcom parafii Mucharz Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczystość odbyła się podczas mszy świętej odprawionej przez ks. proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego 22 grudnia 2019 r. o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Mucharzu.

Światełko dotarło również do kaplicy w Jaszczurowej oraz parafii w Świnnej Porębie, Śleszowicach i Tarnawie Dolnej. W poniedziałek 23.12.2019 harcerze przekazali światło na ręce wójta gminy Mucharz p. Renaty Galary, a także odwiedzili kombatantów Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Wadowice. Wieczorem harcerze wyprawili się do schroniska PTTK na Leskowiec.

Betlejemskie Światło Pokoju (foto A.T. Kadela)

Odznaka Hufca dla Stanisława Miki i Michała Waty 

21 grudnia 2019 r. harcerze i instruktorzy środowiska mucharskiego wzięli udział w uroczystej wigilii, która odbyła się podczas dwudniowego harcerskiego biwaku wigilijnego w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej. Harcerzy swoją obecnością zaszczycili: proboszcz parafii Mucharz Krzysztof Strzelichowski, wójt gminy Mucharz pani Renata Galara.

Podczas uroczystości specjalne podziękowania złożono panom Stanisławowi Mice oraz Michałowi Wacie za szczególną pomoc w przedsięwzięciach środowiska harcerskiego naszej gminy. Obydwaj panowie uhonorowani zostali okolicznościową Odznaką Hufca. Odznakę wręczyli - zastępca Komendanta Hufca phm. Adam Świetlik oraz hm. Robert Kadela i phm. Dorota Polan.

Sz.P. Stanisław Mika

Sz.P. Michał Wata

Komenda Hufca Ziemi Wadowickiej Związku Harcerstwa Polskiego w dowód uznania za aktywną pomoc na rzecz środowisk harcerskich Ziemi Wadowickiej, zaangażowanie w organizację hufcowych imprez, energię i radość wnoszone w harcerskie życie, okazaną harcerzom przyjaźń i życzliwość, a przede wszystkim za przysłużenie się wychowaniu młodego człowieka przez krzewienie harcerskich ideałów i wartości - niesienie wzajemnej pomocy, służbie Bogu i Ojczyźnie - przyznaje Szanownym Panom Odznakę Hufca.

Przyrzeczenie harcerskie w tym dniu złożyli: dh Zuzia Warchoł, dh Lena Wojas, dh Wiktoria Górkiewicz, dh Oskar Gajda. Na zakończenie, jak co roku harcerze obejrzeli prezentację multimedialną przypominającą najważniejsze wydarzenia z życia środowiska ZHP Mucharz  w 2019 roku. (phm. D. Polan)

Zobacz także:

Opłatek środowiska harcerskiego (foto A.T. Kadela)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska