N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
482
853
2797
8162
29563
4672020

Harcerskie przedwiośnie

Harcerskie przedwiośnie

Końcówka zimy obfitowała w harcerskie działania mucharskiego środowiska ZHP. Obchodzono Dzień Myśli Braterskiej, zorganizowano konkurs historyczny oraz wycieczkę na Tarnicę.


Dzień Myśli Braterskiej
Dzień Myśli Braterskiej – to harcerskie święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. To także dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). W Jaszczurowej zorganizowano biwak z zajęciami (m.in. samarytanka czyli pierwsza pomoc, szyfry, węzły, turystyka), a w nocy przy mucharskim obelisku odbyło się uroczyste przyrzeczenie harcerskie.


Konkurs Historyczny
1 marca 2019 r. w Muzeum Miejskim w Wadowicach odbyła się kolejna edycja Hufcowego Konkursu Historycznego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą związaną z niezwykle bogatą i ciekawą biografią Andrzeja Małkowskiego, założyciela harcerstwa. Organizatorem konkursu była Komenda Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP oraz 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego. W zmaganiach konkursowych wzięły udział także – 7 Drużyna Harcerska „Omega" z Jaszczurowej i 125 DH „Zośka" z Mucharza.


Zimowa wyprawa na Tarnicę w Bieszczadach
Jeszcze zimową porą harcerze postanowili zrealizować zaplanowaną na ferie wyprawę na Tarnicę. Wtedy wycieczka nie udała się ze względu na obfite opady śniegu i zamknięte szlaki turystyczne. Teraz takich dylematów na szczęście już nie było. Wycieczka odbyła się w dniach 15-16 marca. Tarnica - najwyższy szczyt Bieszczadów został zdobyty. Uczestnicy zwiedzili dodatkowo cerkwie w Smolniku i Hoszowie, a fotograficy mieli pole do popisu podczas improwizowanych plenerów w niezwykle malowniczej scenerii gór.

Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięć, w tym Projektu "Chodź po Beskidach" kierujemy pod adresem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mucharzu, Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Wołosatem i Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej – serdecznie dziękujemy!

Tekst: F. Jastrzębski, foto R. Kadela, S. Grzyb, D. Polan, T. Kadela

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska