N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
519
853
2834
8199
29563
4672057

Nowy sprzęt kuchenny

Nowy sprzęt kuchenny

Zakończyła się realizacja projektu pt. Zakup wyposażenia na potrzeby Regionalnej Kuchni "Kuźnia Smaku" oraz organizacja konkursu kulturalno – ekologicznego w Jaszczurowej.

Nowy sprzęt kuchenny w Świetlicy Wiejskiej w Jaszczurowej

Zakończyła się realizacja projektu pt. Zakup wyposażenia na potrzeby Regionalnej Kuchni "Kuźnia Smaku" oraz organizacja konkursu kulturalno – ekologicznego, w ramach którego w Świetlica Wiejska w Jaszczurowej wzbogaciła się o nowy sprzęt kuchenny a kilkadziesiąt dzieci mogło uczestniczyć innowacyjnym konkursie kulinarnym.

Jeszcze nie dawno, bo końcem lutego w Jaszczurowej w ramach projektu odbył się innowacyjny konkurs "Mistrz Kuchni Lokalnej" na wzór telewizyjnego programu MasterChef. Pyszne pierogi, sałatki, wypieki z ciasta drożdżowego, mufinki czy artystyczne kanapki wykonane zostały na naprawdę wysokim poziomie. Dzieci wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem, ale jak mogło być inaczej skoro w przygotowania, które odbywały się już kilka dni przed konkursem, zaangażowane zostały mamy, babcie, ciocie, które podpowiadały jak najlepiej wykonać daną potrawę.

W rywalizacji konkursowej udział wzięło 20 dzieci podzielonych na dwie grupy wiekowe. Zadaniem każdej grupy było przygotowanie 3 potraw oraz rozwiązanie testu ekologicznego z zakresu zagadnień ekologicznych stosowanych w kuchni.

Konkurs był tylko małą częścią realizowanego projektu, znaczna część środków projektowych została przeznaczona na utworzenie w Świetlicy Wiejskiej w Jaszczurowej Regionalnej Kuchni "Kuźnia Smaku", w której można wytwarzać produkty lokalne, organizować szkolenia, warsztaty czy imprezy kulinarne. W ramach projektu zakupione zostały odpowiednie sprzęty kuchenne min. zmywarka, patelnia, stoły, talerze, garnki, miski, noże, deski oraz regały i meble cateringowe.

Kuchnia udostępniania jest bezpłatnie dla mieszkańców z LGD „Gościniec 4 żywiołów". Regulamin kuchni dostępny jest w Świetlicy Wiejskiej w Jaszczurowej.

Realizatorem projektu było Stowarzyszenie Jawa Plus z Jaszczurowej, partnerzy projektu to KGW Jaszczurowa, GOKiC oraz Stowarzyszenie „KLEKS" ze Świnnej Poręby.

  • Projekt otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem LGD "Gościniec 4 żywiołów" w ramach projektu grantowego ze środków PROW 2014-2020.
  • Całkowita wartość projektu to 39 635,45 zł.
  • w tym wartość przyznanego dofinansowania to 35 671,00 zł.
  • Koordynator i autor projektu: Wioletta Rupa – Stowarzyszenie „KLEKS".

Zobacz także:

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Konkurs realizowany w ramach zadania pt. Zakup wyposażenia na potrzeby Regionalnej Kuchni "Kuźnia Smaku" oraz organizacja konkursu kulturalno – ekologicznego realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Jaszczurowej "Jawa Plus" współfinansowanego ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem LGD „Gościniec 4 żywiołów" w ramach projektu grantowego pt. „Zakup wyposażenia na potrzeby kuchni regionalnych, organizacja warsztatów oraz konkursu i quizu" realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Zadanie realizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru LGD „Gościniec 4 żywiołów" na lata 2014-2020".

 

 

 

 

Zakup wyposażenia na potrzeby Regionalnej Kuchni "Kuźnia Smaku" oraz organizacja konkursu kulturalno – ekologicznego

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska