N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
491
552
2825
6290
17242
5232437

Na Romankę

Na Romankę

W ubiegłym tygodniu harcerze oraz młodzież niezrzeszona z terenu gminy zdobyła kolejny beskidzki szczyt – Romankę w Beskidzie Żywieckim.

Na Romankę

Trasa wyprawy wiodła atrakcyjnymi turystycznie i krajobrazowo terenami Żywieckiego Parku Krajobrazowego – od Złatnej Huty do Żabnicy, przez schronisko na Hali Lipowskiej, schronisko na Rysiance, Rezerwat „Romanka" ze świetnie zachowanym starodrzewem liczącym 250 lat oraz szczyt Romanka (1366 m n.p.m.). Razem około 20 km górskiej wędrówki. Ostatnio – w czerwcu 2017 r. młodzi turyści penetrowali w tym rejonie Halę Boraczą.

„Zdobywamy Beskidy"

Od kilku lat harcerze z gminy Mucharz realizują pasję związaną z górskimi wędrówkami. Projekt „Zdobywamy Koronę Polskich Beskidów" oraz „Zdobywamy Beskidy" przewiduje organizację cyklu górskich wycieczek turystycznych dla młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Mucharz.
Zadanie promuje aktywny wypoczynek oraz rozwija zamiłowanie do turystyki kwalifikowanej. Założeniem i celem głównym zadania jest umożliwienie wędrówki młodzieży i wszystkim chętnym po najwyższych szczytach Beskidów Polskich oraz odwiedzenie innych atrakcji turystycznych i przyrodniczych w ich otoczeniu.

W realizacji projektu pomagają finansowo i organizacyjnie: Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mucharzu, Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP, Środowisko ZHP Mucharz, Gimnazjum im. Janiny Barbary Górkiewiczowej. Instytucje te wspierają zdrowy tryb życia – młodzież odwdzięczyła się więc krótkimi formami poetyckimi – zobacz poniżej

Na Romankę (foto R.Kadela)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Czyste Powietrze

WFOŚiGW