N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Nasi harcerze na obozie w Pogorzelicy. Obóz Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
436
1346
12419
45009
62305
6151418

Karol Paździor laureatem konkursu ogólnopolskiego

Karol Paździor laureatem konkursu ogólnopolskiego

Uczeń Karol Paździor reprezentujący naszą gminę w Ogólnopolskim Historycznym Konkursie Losy Żołnierza w Warszawie – zajął 11 miejsce.

Warszawa, 7-9 czerwca 2018 r.

W dniach 7-9 czerwca 2018 r. odbył się w Warszawie ostatni etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Wziął w nim udział uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej Karol Paździor, zwycięzca etapu wojewódzkiego.

Centralne zmagania konkursowe odbywały się w Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej im. płk. Stanisława Sitka oraz w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W chwilach przerwy uczestnicy konkursu zwiedzili 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego, Bazę Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej, Belweder oraz Centrum Szkolenia Żandarmerii.

W sobotę 9 czerwca 2018 r., w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu i Olimpiady. Przypomnijmy, iż w wieloetapowych zmaganiach konkursowych, trwających od października ubiegłego roku, wzięło udział ok. 20 tys. uczniów, w tym 14.179 w Konkursie Historycznym. Uczniowie nie mieli łatwego zadania - wiedza, którą musieli wykazać się w poszczególnych etapach (m.in. z historii, architektury, geografii militarnej i in.) wykraczała - jak zwykle - poza program szkolny.

Karol nagrodę za 11 miejsce odebrał od Pana Macieja Kopcia - podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pani Aurelii Michałowskiej - Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz przedstawiciela Stowarzyszenia-Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari - płk w st. spocz. Danuty Gałkowej.

Uroczyste podsumowanie konkursu uświetnił Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod kierownictwem Pana Pawła Szkopa. (D. Polan)

Losy żołnierza (foto R. Kadela)

 


Kraków, 15 maja 2018 r.

W Muzeum Armii Krajowej podsumowano etap wojewódzki tematycznego konkursu historycznego – zwyciężył uczeń Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej – Karol Paździor.

15 maja 2018 r. w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" odbyła się uroczystość zakończenia etapu wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Karol wygrał w województwie

Uczestniczył w niej uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej Karol Paździor, który zdobył tytuł laureata, uzyskując 100 % punktów. Jest to ogromny sukces, o czym świadczyć może to, iż na 549 uczestników etapu wojewódzkiego taki wynik osiągnęło dwóch uczniów. Dyplom odebrał z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty p. Haliny Cimer oraz Przewodniczącej Komisji Wojewódzkiej p. Iwony Florczyk-Szwak. Gratulujemy wiedzy i dotychczasowych osiągnięć!

Przed Karolem udział w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie w dniach 7-9 czerwca 2018 r. Spotka się tam ze zwycięzcami z innych województw.

Karol w ramach przygotowań wraz z dwójką kolegów - Jakubem Bielem (finalistą wojewódzkim) i Aleksandrem Pływaczem (finalistą rejonowym) 3 maja 2018 r. wziął udział w zorganizowanej przez Szkołę i Radę Rodziców w Jaszczurowej wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedził Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Należy nadmienić, iż nasza gmina, a w szczególności Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Świnnej Porębie jest wieloletnim organizatorem etapu rejonowego konkursu „Losy żołnierza..." (D. Polan)

Losy żołnierza (foto R. Kadela)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023