N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
54
2303
7690
22289
63080
6066393

Bieg Pocztyliona 2017 w Mucharzu

Bieg Pocztyliona 2017 w Mucharzu

6 września 2017 r. Gmina Mucharz gościła biegaczy z II Biegu Pocztyliona - "Ogień". Trasa biegu prowadziła z Lwowa przez Kraków do Wiednia. Biegacze maja już plan na 2018 rok - zobacz

Nowe wyzwanie na 2018 rok!

Nowym wyzwaniem dla klubu PAKA-s jest projekt trzeciego Biegu Pocztyliona 2018, którego trasa będzie wiodła z Wilna (Litwa) przez Grodno (Białoruś), Lwów (Ukraina), Kraków, Bratysławę do Wiednia na górę Kahlenberg. Motto Biegu "Poczta Polowa" ma za zadanie upamiętnić trud, jaki wkładała Poczta Polska w utrzymywanie łączności i przekazywanie wiadomości w warunkach wojennych, w czasie kiedy Polska 100 lat temu odzyskiwała wolność.

Długość trasy to odcinek około 1500 kilometrów. Przewidywany jest wariant kontynuowania biegu do Wenecji dla uczczenia 460 rocznicy pierwszego wyjazdu dyliżansu pocztowego z Krakowa do Wencji i dalej do Rzymu. Ma to związek  z 335 rocznicą zwycięstwa wojsk króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Biegacze, w czasie uroczystości na górze Kahlenberg w Wiedniu odbiorą list, który "król" Jan III Sobieski po zwycięstwie napisze do papieża, i poniosą go aż do Rzymu, po czym przekażą papieżowi. Chętni do wzięcia udziału w biegu, jak również sponsorzy mogą juz zgłaszać swoje deklaracje na adres mailowy klubu PAKA-s w zakładce: "Kontakt z nami".

http://www.paka-s.eu/II-Bieg-Pocztyliona-Ogie-2017-III-Bieg-Pocztyliona-Poczta-Polowa-2018/


334 rocznica Odsieczy Wiedeńskiej

Tegorocznym (2017 r.) wyzwaniem podjętym przez organizatora jest przebiegnięcie trasy królewskim traktem z Lwowa przez Kraków do Wiednia przez cztery europejskie kraje: Ukrainę, Polskę, Słowację i Austrię.

Sztafeta dotarła do Mucharza około godz. 15.00. Atrakcją tegorocznego biegu było towarzystwo oddziału konnego, prezentującego się w strojach z epoki . O godz. 17.00, obok mucharskiej plebanii, przy ognisku odbyło się na wspólne spotkanie sztafety Pocztyliona z przedstawicielami Urzędu Gminy, gminnych instytucji i organizacji. Przy wtórze gitary oraz harcerskich i turystycznych piosenek wspominano zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. (D. Polan)

Zobacz także:

Bieg Pocztyliona 2017 w Mucharzu (foto D.Polan, UG Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023